„Flaga na samochód”

Zastępca Naczelnego

Tarnów, fot. www.tarnow.pl

Akcję pod takim hasłem już po raz 27. przygotował przed Narodowym Świętem Niepodległości Urząd Miasta Tarnowa – poinformowało Radio Kraków.

Pierwsza edycja została zorganizowana z okazji 90. rocznicy odzyskania niepodległości. Teraz odbywa się dwa razy do roku: w maju z okazji Dnia Flagi oraz na przełomie października z racji tarnowskich obchodów odzyskania niepodległości 30 października oraz Święta Niepodległości 11 listopada”

– czytamy na stronie internetowej krakowskiej rozgłośni.

To jest taka może forma nie bardzo okazała, ale przecież samochodami przemieszczamy się w różne miejsca. Równie chętnie biorą te flagi rowerzyści. Często przychodzą starsze osoby, które mówią: „No ja już nie dam rady dużej flagi zawiesić na okno, a tak to jest taki mały akcent patriotyczny”

– powiedziała na antenie RK przedstawicielka tarnowskiego magistratu.

Bezpłatne flagi narodowe przygotowane do umieszczenia na szybie samochodowej można odbierać w Biurach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Tarnowa przy ul. Nowej oraz Mickiewicza, a także w Tarnowskim Centrum Informacji i Cafe Tramwaju na placu Sobieskiego. Tarnowski magistrat rozda tym razem tysiąc flag narodowych”

– napisano na stronie Radia Kraków.

Brawo tarnowski samorząd!

 

Jerzy Bukowski*

 

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte