Rezygnacja kolejnego kandydata Koalicji Obywatelskiej

Zastępca Naczelnego

Fot. za lubiehrubie.pl

Wielu polityków robi wszystko, aby tylko dostać się na listy wyborcze. Bywają jednak wyjątki. Onet poinformował, że były poseł Ruchu Palikota Marek Poznański stwierdził, iż znalazł się na liście Koalicji Obywatelskiej w okręgu chełmskim bez wyrażenia zgody. Wcześniej ze startu do Sejmu zrezygnowała też lubelska posłanka Platformy Obywatelskiej Magdalena Marek, która była niezadowolona z dopiero czwartego miejsca na liście w tamtejszym okręgu.

– Na obecną chwilę nie planuję startu w wyborach do Sejmu. Nie podpisałem wymaganej od kandydatów zgody – powiedział portalowi Poznański, który jest menadżerem Śródmieścia w Lublinie (do jego zadań należy m.in. nadzór nad kwestiami estetycznymi ścisłego centrum miasta).

Od kilku lat należy do Platformy Obywatelskiej. Znalazł się na ósmym miejscu listy kandydatów Koalicji Obywatelskiej w okręgu chełmskim. Już raz zdobył mandat z tego okręgu – w 2011 r. jako kandydat Ruchu Palikota uzyskał ponad 16 tys. głosów. Po konflikcie z Januszem Palikotem odszedł z partii. W 2015 r. bezskutecznie ubiegał się o reelekcję z list PO. Według naszych nieoficjalnych informacji Poznański deklarował chęć startu do Sejmu, ale z Lublina. Został wpisany na listę w okręgu chełmskim, ponieważ jest bardzo popularny w Hrubieszowie. W ubiegłorocznych wyborach samorządowych zdobył ponad 2,8 tys. głosów”

– czytamy w Onecie.

Rzeczywiście wysłałem do Warszawy prośbę, bym znalazł się na liście w okręgu lubelskim. Ostatecznie wpisano mnie na listę w okręgu chełmskim bez mojej zgody”

– wyjaśnił Poznański.

Jak wpłynie na kształt listy KO jego rezygnacja? Wiceszef PO w regionie Krzysztof Grabczuk nie chce komentować decyzji Poznańskiego.

Jest dorosłym politykiem. To była jego własna decyzja. Obecnie analizujemy kto może go zastąpić”

– powiedział portalowi były marszałek województwa lubelskiego.

Czy to już koniec exodusu niezadowolonych polityków z list Koalicji Obywatelskiej?

 

Jerzy Bukowski*

 

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte