Antyklerykałowie o krzyżu na Giewoncie

Zastępca Naczelnego

O tym, że dla wrogów Kościoła nie ma żadnych granic przekonywaliśmy się już wielokrotnie. Nic więc dziwnego, że również ubiegłotygodniowa tragedia na Giewoncie, na którym podczas gwałtownej burzy z piorunami zginęły dwie dorosłe osoby i dwoje dzieci, a ponad 150 zostało ciężej lub mniej rannych, stała się powodem nienawistnych reakcji różnych zajadłych antyklerykałów.

Jako pierwszy zameldował się profesor Jan Hartman, który tuż po górskim dramacie zamieścił na Twitterze wpis:

Krzyż nadal zabija! Usunąć z Giewontu!”.

Jeszcze dalej posunął się pisarz i publicysta, dawny dziennikarz „Gazety Wyborczej” Ziemowit Szczerek, który połączył na Facebooku to wydarzenie z metropolitą krakowskim arcybiskupem profesorem Markiem Jędraszewskim:

Śniło mi się, że abp. od tęczowej zarazy, zawsze zapominam jak on się nazywa, wezwał do postawienia na Giewoncie lasu krzyży metalowych, i do zorganizowania tam masowej pielgrzymki Rodziny Radia Maryja, Klubów Gazety Polskiej, polityków Prawa i Sprawiedliwości i Konfederacji a także Młodzieży Wszechpolskiej, Organizacji Narodowo-Radykalnej i innych zrzeszeń tego typu. Ogłosił, że pielgrzymka ma się odbyć podczas burzy z piorunami, żeby udowodnić, że Jezus kocha Polskę i nie skrzywdzi swoich owieczek”.

Na Twitterze zameldowała się również znana z nienawiści do Kościoła kandydatka Sojuszu Lewicy Demokratycznej do Sejmu, była posłanka i europosłanka prof. Joanna Senyszyn:

4 osoby zginęły, 157 rannych. Radio Maryja broni morderczego krzyża na Giewoncie i zapowiada społeczny opór, zwłaszcza górali, przed jego demontażem. Oznacza to, że kler i ewentualni „obrońcy” krzyża wyżej niż ludzkie życie i zdrowie stawiają szpecące widok, metalowe konstrukcje”.

Znakomicie odpowiedział jej w tym samym miejscu rzecznik Komendanta Głównego Policji inspektor Mariusz Ciarka:

Pani Poseł – zlikwidujmy drogi – na drogach morderczo ginie tylu niewinnych ludzi w wypadkach drogowych, często przez pijanych. Przy okazji zakażmy kąpieli – setki ludzi, – w tym nam bliskich – topi się w jeziorach, rzekach, morzu. A bardziej poważnie – radzę górali nie obrażać”.

Czy ktoś przebije tę trójkę?

 

Jerzy Bukowski*

 

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte