Złodzieje piasku

Zastępca Naczelnego

Fot. za YT

Para turystów z Francji może trafić nawet na sześć lat do więzienia za kradzież prawie 40 kilogramów drobnego białego piasku z dziewiczych plaż Sardynii – poinformowała „Rzeczpospolita” za „The Telegraph”.

Kierowany przez nich pojazd został zatrzymany do rutynowej kontroli przeprowadzonej przez straż graniczną. Samochód sprawdzono, gdy para przygotowywała się do wejścia na prom w Porto Torres, w północnej części wyspy. Piasek znajdował się w 14 dużych plastikowych butelkach. Pochodził z plaży w pobliżu Chia na południu Sardynii”

– czytamy w gazecie.

Francuzi tłumaczyli się, że nie mieli pojęcia, iż łamią prawo.

Władze wyspy od lat walczą z turystami, którzy wywożą piasek, muszle i kamienie. Porządku pilnują sami mieszkańcy wyspy. Proszą turystów o zwrot, a jeśli to nie działa, informują policję”

– napisała „Rzeczpospolita”.

 

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte