Moralni troglodyci znieważają metropolitę krakowskiego

Zastępca Naczelnego

Jeżeli ktoś miał jeszcze jakiekolwiek złudzenia co do wysokiej kondycji moralnej rzekomo walczących o wysokie standardy w Kościele rzymskokatolickim różnych stowarzyszeń i ruchów społecznych, to po zacytowanych przez portal KrKNews życzeniach dla metropolity krakowskiego księdza profesora arcybiskupa Marka Jędraszewskiego zamieszczonych na profilu facebookowym inicjatywy obywatelskiej „DOŚĆ milczenia” z okazji 70. rocznicy Jego urodzin powinien się ich definitywnie wyzbyć.

Moralni troglodyci zamierzają wręczyć jubilatowi specyficzne życzenia na wielkiej kartce. Zaproponowali na stronie facebookowego wydarzenia „Życzenia dla Jędraszewskiego. Solidarni z Białymstokiem” organizowanym przez „DOŚĆ milczenia”, aby internauci dokończyli zdanie „Z okazji urodzin, życzę panu, panie Marku…”.

Oto zacytowane przez portal propozycje:

Ja mu życzę wygodnej trumny i multum robaków

Żeby wróciło do niego wszelkie zło, jakie rozsiewał i nadal rozsiewa

Wypad do Watykanu

Wiecznego życia w piekle. Subito

Długich lat odsiadki wraz z wieloma kolegami ukrywanymi pedofilami”.

Według pomysłodawców tego żałosnego wydarzenia abp Jędraszewski jest „homofobem”, „seksistą”, „szowinistą” i „obrońcą pedofilii w kościele”. Podpadł im też homofobicznymi i obraźliwymi wypowiedziami o LGBT+.

To – między innymi – dzięki takim osobom jak Jędraszewski, na ulicę wychodzą bandyci broniący tzw. wartości chrześcijańskich. Uważamy, że pan Jędraszewski jest współodpowiedzialny za ataki na LGBT. To również dzięki niemu i jego słowom doszło do tragedii na #MarszRówności w #Białystok”

– napisali członkowie „DOŚĆ milczenia” na Facebooku.

Jeżeli większość wrogów Kościoła rzymskokatolickiego w Polsce reprezentuje tak samo żenująco niski poziom, to może on być spokojny o swoją pomyślną przyszłość.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte