Rezygnacja prof. Pawłowicz

Zastępca Naczelnego

Fot. za @KrystPawlowicz TT

Będąca jedną z najbarwniejszych postaci w polskim życiu publicznym ostatnich lat posłanka Prawa i Sprawiedliwości profesor Krystyna Pawłowicz zapowiedziała rozstanie z polityką.

Jesienią skończy się moja 8-letnia praca poselska. Jestem wdzięczna prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, że umożliwił mi udział w obronie i naprawie polskich spraw. Jestem dumna, że mogłam to robić reprezentując w Sejmie i Krajowej Radzie Sądownictwa Prawo i Sprawiedliwość. Z polityki odchodzę”

– napisała na Twitterze.

Wielu publicystów zastanawia się, czy jest to ostateczna decyzja samej posłanki, czy też otrzymała „propozycję nie do odrzucenia” od Kaczyńskiego. A może zobaczymy ją po wyborach w innej roli politycznej? Trudno sobie bowiem wyobrazić, aby osoba z takim temperamentem definitywnie odeszła z życia publicznego.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte