PO nie jest w centrum

Zastępca Naczelnego

Fot. za YT

Platforma Obywatelska bardzo chce uchodzić za partię centrową, w której swoje miejsce znajdą i konserwatyści, i liberałowie.

A jak patrzą na nią Polacy?

Z przeprowadzonego przez pracownię Social Changes dla portalu wPolityce.pl na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie badania wynika, że wcale nie widzą w niej ugrupowania o charakterze centrowym.

27 procent ankietowanych uznało, że PO jest partią lewicowo-liberalną, jako centrową określiło ją 16 proc. badanych., a zaledwie 8 proc. widzi w niej formację prawicowo-konserwatywną.

Co ciekawe, aż 48 proc. zapytanych nie miało zdania w tej sprawie.

Grzegorz Schetyna może dowolnie zaklinać rzeczywistość, a i tak nie przekona rodaków, że Platforma Obywatelska faktycznie jest partią centrową.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte