Kaczyński i Macierewicz

Zastępca Naczelnego

Jeżeli ktokolwiek sądził, że Antoni Macierewicz został definitywnie wyeliminowany przez Jarosława Kaczyńskiego z wielkiej polityki to znaczy, że niewiele z niej rozumie.

Umieszczenie wiceprezesa – o czym nie wszyscy pamiętają – Prawa i Sprawiedliwości na pierwszym miejscu listy wyborczej Zjednoczonej Prawicy w okręgu piotrkowskim jest wymownym dowodem tego, że ci dwaj politycy nadal ściśle współpracują, chociaż ich przyjaźń bywa niekiedy szorstka.

Macierewicz jest dla sporej części zwolenników PiS jedną z najważniejszych postaci tej partii, z czego doskonale zdaje sobie sprawę jej prezes. Dochodzi do tego zaufanie, jakim Kaczyński obdarza polityków, z którymi zna się od wielu lat i zawsze mógł liczyć na ich lojalność, nawet jeśli pojawiały się między nimi pewne kwestie sporne.

Próby przeciwstawiania sobie tych dwóch weteranów opozycji antykomunistycznej skazane są z góry na niepowodzenie, o czym właśnie znowu się przekonaliśmy.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte