Syberyjski szaman chce przegnać złe duchy z prezydenta Rosji

Zastępca Naczelnego

51-letni szaman Ałeksandr Gabyszew już od czterech miesięcy pokonuje piechotą trasę z Jakucka do Moskwy, gdzie planuje dotrzeć w 2021 roku, aby przepędzić złe duchy z Władimira Putina, który jest według niego wysłannikiem mrocznych sił – poinformował Onet powołując się na portal Sybir.Realii.

Jestem z Jakucka, mam 51 lat. Mam wyższe wykształcenie, skończyłem wydział historii Jakuckiego Państwowego Uniwersytetu, ale nie pracowałem w zawodzie. Byłem spawaczem, woźnym, zawody robotnicze”

– powiedział szaman reporterowi syberyjskiego portalu, który przez kilka kilometrów towarzyszył mu w trasie (wszystkie cytaty za Onetem).

Gabuszew ciągnie ważący około 100 kilogramów wózek z jurtą, piecem, ubraniami i prowiantem.

Na Youtube zamieszczono już dziesiątki filmików z udziałem szamana, które zyskały ponad milion wyświetleń, a w miejscowości Czyta opozycja zorganizowała dla niego wiec. Wielu ludzi zaczepia mężczyznę, chce z nim porozmawiać, zrobić sobie zdjęcie albo choć przez chwilę towarzyszyć mu w podróży”

– czytamy w Onecie.

Wierzę w cuda. Co 500 lat rodzi się człowiek, który jest w stanie zmienić świat. Być może Ałeksandr to taka osoba. Wielu ludzi zatrzymuje się, aby uścisnąć sobie dłonie, zrobić zdjęcia, coś podarować”

– stwierdził w rozmowie z Sybir.Realii podróżnik, który postanowił przebyć część trasy wspólnie z szamanem.

Szaman wyruszył z Jakucka w marcu z 3 tysiącami rubli w kieszeni.

U nas była jeszcze zima, minus 40 stopni. Spałem w zimowej jurcie. Ludzie od razu zaczęli pomagać, wspierać. Na początku pieniędzy nie przyjmowałem, ale ludzie się obrażali, więc zacząłem brać. Jeśli naród pomaga, to znaczy, że trzeba iść dalej. W demokracji nie powinno być strachu. Teraz ludzie boją się mówić, boją się, że zostaną zwolnieni, ich pensje zostaną odebrane. Chodzi o to, że nasza władza państwowa jest bezgraniczna, demoniczna. Ludzie zostali wpędzeni w sztuczną depresję. Naturalna depresja zostanie wyleczona przez szamana za jednym zamachem, a ta sztuczna depresja zostanie wyleczona tylko przez czary. Czarownik rozsiał swoją iluzję strachu i depresji w całym kraju, ale biały czarodziej, taki jak ja, będzie w stanie ją rozwiać. Polityk jest tu bezużyteczny, na czary tylko czary”

– powiedział portalowi Gabuszew.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte