Mrzonki prof. Sadurskiego

Zastępca Naczelnego

Wojciech Sadurski, fot. @WojSadurski TT

Intelektualne zaplecze totalnej opozycji przygotowuje się już na możliwość przegrania przez nią jesiennych wyborów parlamentarnych i to w spektakularny sposób.

Dosadnie świadczy o tym poniższy wpis profesora Wojciecha Sadurskiego ma Twitterze:

Jeśli PiS wygra – co nie daj Bóg! – i zechce zrealizować swe anty-konstytucyjne pogróżki kontroli nad mediami prywatnymi, podporządkowania ostatnich sędziów itp. będzie to zwycięstwo pyrrusowe. Zobaczą, co znaczy nieposłuszeństwo obywatelskie i pożałują dnia, w którym wygrali”.

Nie rozumiem jakie formy obywatelskiego nieposłuszeństwa ma na myśli prof. Sadurski, ale jego przekonanie o tym, że opozycja będzie po sromotnej klęsce w stanie poderwać do walki z demokratyczną zwycięzcą wyborów większość społeczeństwa jest najlepszym dowodem całkowitego oderwania od rzeczywistości.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte