Oświadczenie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Małopolska

Zastępca Naczelnego

– Członkowie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Małopolska wyrażają uznanie i wdzięczność obywatelom Krakowa za udział w konsultacjach społecznych w sprawie upamiętnienia AK, w których olbrzymia większość opowiedziała się za „Wstęgą Pamięci” zlokalizowaną pod Wawelem – napisali weterani. Czytaj całe oświadczenie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Małopolska!

Członkowie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Małopolska wyrażają uznanie i wdzięczność obywatelom Krakowa za udział w konsultacjach społecznych w sprawie upamiętnienia AK, w których olbrzymia większość opowiedziała się za „Wstęgą Pamięci” zlokalizowaną pod Wawelem. Jest to kolejny wyraz woli mieszkańców Krakowa podtrzymujący wcześniejsze uchwały Rady Miasta Krakowa w tej materii.

W tej sytuacji uważamy, że dalsza dyskusja w postaci panelu obywatelskiego jest całkiem zbędna. Liczymy, że uroczyste odsłonięcie „Wstęgi Pamięci” nastąpi 27 września br., w 80 rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego i jego sił zbrojnych.

Za Zarząd

(-) Jacek Broel-Plater

Wiceprezes Okręgu Małopolska ŚZŻAK

Kraków, 4.07.2019 r.

Komentarze są zamknięte