Biedroń porównał antykościelnego skandalistę do Chrystusa

Zastępca Naczelnego

Po licznych ekscesach na warszawskiej Paradzie Równości w ubiegłą sobotę, których zwieńczeniem była parodia Mszy Świętej dokonana przez „biskupa” Szymona Niemca w ornacie z tęczowymi elementami i z pomocnikiem w durszlaku na głowie, politycy opozycji mają spory kłopot, aby z jednej strony bronić imprezy bliskiej ich sercom (patronat nad nią objął przecież prezydent Warszawy z Platformy Obywatelskiej Rafała Trzaskowski), a z drugiej wyrazić niesmak i niezadowolenie z powodu obrażenia chrześcijan stanowiących zdecydowaną większość Polaków.

Obserwujemy więc liczne popisy sofistyczno-erystyczne, których celem jest jednocześnie utrzymanie przynajmniej części centrowego elektoratu i niezrażenie środowisk LGBT.

Zupełnie inaczej zachował się w programie Telewizji TVN 24 „Kropka nad i” Robert Biedroń. Najpierw usiłował przekonać Monikę Olejnik, że Niemiec jest prawdziwym biskupem, a kiedy dziennikarka wyjaśniła mu, że na pewno nie ma w Polsce zarejestrowanego kościoła z takim „duchownym”, równie beztrosko jak bezczelnie zareplikował: 

Kościół jest przewrażliwiony na punkcie uczuć religijnych, pewnego monopolu na odprawianie mszy. Jezus Chrystus też nie miał na początku zarejestrowanego Kościoła. Nie można mieć monopolu na takie rzeczy. Walczyłem o to, aby Parada Równości mogła się odbywać w Strasburgu i wiem, że te msze były odprawiane od wielu lat”.

Tego nie wytrzymała prowadząca program i ostro wypomniała liderowi Wiosny niestosowność użytego przezeń porównania obrażającego rzesze ludzi wierzących. On z uśmiechem na ustach starał się przekonać ją, że wcale nic takiego nie powiedział.

Mam nadzieję, że te słowa Roberta Biedronia zostaną mu zapamiętane i przyczynią się do spektakularnej porażki jego partii w jesiennych wyborach parlamentarnych. Nie wszyscy sympatycy Wiosny podzielają bowiem prowadzenie walki z Kościołem metodami, które nie mają nic wspólnego z kulturą polityczną, o osobistej nie wspominając.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte