Polacy chcą wysłać Tuska na emeryturę

Zastępca Naczelnego

Jak wynika z badania pracowni Social Changes przeprowadzonego na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie 1034 Polaków dla portalu wPolityce.pl, tylko 21 procent zapytanych jest zdania, że Donald Tusk powinien wrócić do krajowej polityki po zakończeniu kadencji na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej.

36 proc. doradza byłemu premierowi RP udanie się na polityczną emeryturę, a zdaniem co dziesiątego badanego powinien on pełnić jakąś funkcję w międzynarodowej instytucji. Co trzeci ankietowany nie miał wyrobionego poglądu w tej sprawie.

Sondaż wydaje się więc potwierdzać, że czar Donalda Tuska już minął. W ostatnich tygodniach dwukrotnie przyciągnął on na swoje wiece ledwie parę tysięcy osób, choć spodziewał się nieprzebranych tłumów. Jego otwarte zaangażowanie się w kampanię wyborczą po stronie opozycji – będące złamaniem unijnych reguł – nie przyniosło także widocznych korzyści Koalicji Europejskiej. Nie brakuje nawet głosów, że Tusk zaszkodził swoim kolegom, a jego wsparcie dla kampanii antyreligijnej zmobilizowało skutecznie wyborców prawicy”

– czytamy na stronie www.wpolityce.pl.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte