Cotygodniowe lanie wody

Zastępca Naczelnego4

Jerzy Bukowski

Przed każdymi wyborami partie i koalicje polityczne robią wszystko, żeby przekonać Polaków, iż tylko one są w stanie zapewnić im lepszą przyszłość. Szczególne natężenie tych wysiłków notujemy w weekendy, kiedy zwoływane są konwencje programowe transmitowane przez stacje telewizyjne i radiowe oraz szeroko omawiane przez komentatorów.

Oglądając te ekwilibrystyczne wykwity politycznej erudycji można odnieść wrażenie, że liderzy poszczególnych ugrupowań – zwłaszcza opozycji – szczerze wierzą w to, iż rodacy, do których kierują swoje wzniosłe przesłania, są w stanie uwierzyć w czcze zapewnienia o zgotowaniu im wspaniałej przyszłości, oczywiście pod warunkiem oddania głosu na jedynie właściwą, czyli ich partię.

Nie zamierzam krytykować postawy tych polityków, ponieważ kłamstwo jest dla nich chlebem powszednim. Chcę im tylko zwrócić uwagę, że prawie nikt nie traktuje poważnie tego, co głoszą, jeżeli nie udowodnili wcześniej zdolności zrealizowania poprzednich zapowiedzi.

Dlatego nie dziwi mnie utrzymujące się na wysokim poziomie poparcie dla rządzącej obecnie Polską Zjednoczonej Prawicy, ponieważ potrafi ona skutecznie realizować swój program, co spotyka się z powszechnym uznaniem.

 

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

 1. Antonio
  | ID: b8269da2 | #1

  Widzę, że z niezależnością ten portal ma nie wiele wspólnego. Panie Bukowski kimkolwiek pan jest propagandę to już mamy w tvpis

 2. Herbiś
  | ID: f6893c67 | #2

  Artykuł Bukowskiego czyli nikogo

 3. chris
  | ID: 231f7bed | #3

  Rozumiem ,ze wedlug was niezaleznosc to atakowanie rzadzacych .

 4. chris
  | ID: 231f7bed | #4

  Nic dodac ,nic ujac do komentarza redaktora,prawda ,fakty niestety ,,bola”

Komentarze są zamknięte