W Szwecji chroni się zbrodniarzy komunistycznych i terrorystów?

Zastępca Naczelnego3

red. nacz. NGO Paweł Czyż z Adamem Słomką, fot. archiwum.

Bojownik Państwa Islamskiego zrobił sobie przerwę w walce, aby wrócić do Szwecji aby się leczyć – takie informacje podaje szwedzka gazeta „Expressen”. „Dżihadysta został raniony w ramię na froncie. Na leczenie udał się do Szwecji, gdzie został za darmo wyleczony, po czym spokojnie wrócił do Syrii! Należy podkreślić, że Khaled Shahadeh jest na liście osób zagrażających bezpieczeństwu Szwecji” – informuje wPolityce.pl. Tymczasem blisko dwadzieścia lat temu, 8 lutego 2000 roku, zorganizowałem w Sejmie RP konferencję prasową, na której informowałem o pierwszym apelu do rządów Szwecji, Wielskiej Brytanii i Izraela o ekstradycję do Polski komunistycznych zbrodniarzy Stefana Michnika, Heleny Wolińskiej i Salomona Morela.

Ówczesne kierownictwo resortu sprawiedliwości nie było zainteresowane skutecznym ściganiem w/w, z których dziś żyje jedynie Stefan Michnik. Niedawno Szwecja ponownie odmówiła ekstradycji przyrodniego brata Adama Michnika albowiem nie uznaje kwalifikacji przedstawionej przez stronę polską, tj. tego, że udział w zbrodniach sądowych i mordowaniu polskich patriotów jest zbrodnią komunistyczną będącą zarazem zbrodnią przeciwko ludzkości. To doskonale koresponduje z argumentami przedstawionymi obecnie w sprawie leczenia terrorysty z ISIS.

 

Screen z Foto PAP o konferencji prasowej z lutego 2000 r.

 

Nie osądzamy ludzi. Zapewniamy im opiekę zgodnie z ich potrzebami medycznymi i bez patrzenia na to, kim jest dana osoba lub co zrobiła”

—powiedział Thomas Lindén, przewodniczący komitetu doradczego ds. etyki szwedzkiej organizacji lekarskiej Lakarforbund.

 

Pamiętam doskonale ten wniosek naszej młodzieżówki, Stowarzyszenia „Młodzi Konfederaci”, w sprawie komunistycznych zbrodniarzy. Wówczas na czele ministerstwa sprawiedliwości stała polityk Unii Wolności Hanna Suchocka, a jej partia tworzyła koalicję z AWS. Gdyby wówczas podjęto tą sprawę poważnie to zbrodniarze komunistyczni, np. Helena wolińska mogła zostać osądzona przed polskim sądem. Co oczywiste, Suchocka nie była zainteresowana ściganiem brata ówczesnego redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”, bo ten udzielał Unii wolności mocnego wsparcia. Odpowiedzialność polityczna spada zatem jasno na wielu obecnych polityków z PO, a nawet na ówczesnego wicemarszałka Senatu RP Donalda Tuska, który reprezentował ówcześnie tą partię”

– komentuje NGO lidera KPN-NIEZŁOMNI Adam Słomka.

 

Pytanie jest zatem proste. Czy Królestwo Szwecji ma świadomość, że udzielanie schronienia bandytom jedynie zwiększa poczucie zagrożenia w ich społeczeństwie? Po czynach ich poznacie …

 

Paweł Czyż

REDAKTOR NACZELNY NGO

 1. Anonim
  | ID: 04b2d3a4 | #1

  Dziwne przecież nie zdechło wszyscy kaci tamtego okresu. Zarówno sędziowie prokuratorzy i wykonawcy ” wyrokow ” czy tak trudno odnaleźć ich nazwiska i postawić pod pręgierzem opinii publicznej ? Trzeba zrobić wszystko żeby przed ich śmiecia stanęli przed trybunałem narodowym. Przecież napewno żyją mordercy dziecka Sedzikownej Inki

 2. Adam
  | ID: 1df09a01 | #2

  To komunistyczne plemię teraz pcha się na salony Europy przy wsparciu swoich apologetów. A zbrodniarze śmieją się z patriotów i polskiego wymiaru sprawiedliwości, biorą wysokie emerytury, chcą likwidacji IPN-u aby nie ujawniły się ich zbrodnie, wypierają swoje ofiary z nazw placów i ulic a także z naszej polskiej pamięci, i szczują na polski demokratycznie wybrany rząd. Takie Tuleye, Gersdorfy, tow. Millery i TW Cimoszewicze na mirabelki i szczaw albo do kryminału. Kiedy zamkniemy tę komunistyczną trumnę! Przedawnienia dla zbrodni ludobójstwa nie ma, ani dla postsowieckiego miotu miejsca w przestrzeni publicznej.

 3. | ID: e6b29cc5 | #3

  @Anonim
  A kto ich osądzi ich koledzy sędziowie? Synowie chłopów oderwani granatem od pługa?

Komentarze są zamknięte