„Skarpeta” dla hollywoodzkiego gwiazdora

Zastępca Naczelnego

Jak tak dalej pójdzie, to znany aktor Tom Hanks stanie się największym wśród gwiazd Hollywood kolekcjonerem produkowanych w Polsce starych samochodów.

Do ofiarowanego mu w 2017 roku przez inicjatorkę akcji „Bielsko-Biała dla Toma Hanksa” Moniki Jaskólskiej, a kupionego przez mistrza quada Rafała Sonika Fiata 126p dołączy teraz kultowa Syrena (popularnie zwana „skarpetą”). Aktorowi podarował ją były rajdowiec Zbigniew Baran z Krakowa, który wylicytował auto przed laty na aukcji w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po wyremontowaniu Syrena trafi za Atlantyk, w czym pomoże mająca już doświadczenie w tej materii Jaskólska.

Nie wiadomo jednak, czy Hanks zechce wstawić do swojego garażu sztandarowy produkt polskiej motoryzacji z dawnych lat, czy też po złożeniu widocznego podpisu na karoserii wystawi ją na licytację, z której pieniądze zostaną przekazane do szpitala pediatrycznego w Bielsku-Białej oraz na kampanię dotyczącą chorób psychicznych u dzieci, podobnie jak stało się to w przypadku „malucha”.

 

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte