Muzyczny Sikornik

Zastępca Naczelnego

Na krakowskiej leśnej polanie Sikornik, niedaleko od kopca Tadeusza Kościuszki, Zarząd Zieleni Miejskiej urządził wygodne miejsce do słuchania śpiewu ptaków – poinformowało Radio Kraków.

Pojawiły się też specjalne kapsuły z ławkami, w których śpiew ptaków słychać jeszcze lepiej, a posłuchać można <Preludium w brzozowym zagajniku> w wykonaniu sikorek i <Symfonii na cztery topole> prezentowanej przez wielogatunkową orkiestrę”

– czytamy na stronie internetowej krakowskiej rozgłośni.

W okresie zimowym najczęściej usłyszymy sikorki. Ale zaobserwujemy też kowalika, który – i to ciekawostka – jako jedyny europejski ptaszek chodzi głową w dół. A ponieważ jesteśmy na skraju lasu, na pewno usłyszymy tu też derkacza. Szczęśliwcy mogą spotkać dzięcioła, a wieczorową porą sowy”

– powiedziała reporterce Radia Kraków koordynatorka projektu „Muzyczna łąka” Barbara Kazimierowicz z ZZM.

Dyrektor Zarządu Piotr Kempf wyjaśnił, że jest to teren porolniczy, który stał się oazą natury w centrum miasta, a ławki w kapsułach są zbudowane z ruchomych klepek, więc, jeżeli słyszymy, że jakiś ptak śpiewa za naszymi plecami, odkrywamy je.

 

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte