RekoSKI

Zastępca Naczelnego

Fot. za skiamade.com

Pod taką nazwą krakowscy franciszkanie przygotowali w okresie ferii zimowych cykl specjalnych sportowych rekolekcji w ośrodku Totus Tuus w Zembrzycach w Beskidzie Makowskim – poinformował portal internetowy krakowskiego wydania „Gościa Niedzielnego”.

– Wciąż pamiętamy słowa papieża Franciszka, który zachęcał nas, by zejść z kanapy. To właśnie dlatego w czasie naszych wyjazdów łączymy troskę o ducha z troską o ciało – powiedział portalowi pomysłodawca projektu ojciec Łukasz Buksa.

Każdy dzień RekoSKI zaczyna się Eucharystią z konferencją, która wprowadza uczestników w tematykę duchowych rozważań. Potem przychodzi czas na trening fizyczny”

– czytamy na stronie „GN”.

 

Mamy 4-godzinny czas szusowania. Na stoku na naszych uczestników czeka profesjonalna kadra instruktorska, która tych umiejętności uczy lub pomaga je doskonalić, w zależności od potrzeb. Więc nie trzeba się bać, ale po prostu zgłaszać się. Potem następuje toaleta i obiadokolacja. Dzień kończymy blokiem modlitewnego czuwania: nauką śpiewu, konferencją, pracą w grupach oraz adoracją Najświętszego Sakramentu z modlitwą wstawienniczą, uwielbienia czy modlitwą ciszy. Czyli też szusowaniem, ale duchowym”

– dodał o. Buksa.

 

W ubiegłym roku we wszystkich turnusach organizowanych już od ośmiu lat franciszkańskich rekolekcji wzięło udział łącznie ponad 300 osób: dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

„Tematem przewodnim tegorocznej edycji RekoSKI są słowa: <Bogu dzięki>. Szczegółowe informacje o datach turnusów oraz formach zgłoszenia dostępne są pod adresem www.braciamniejsi.pl/mlodziez oraz na facebookowej stronie wydarzenia”

– napisał portal „Gościa Niedzielnego”.

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte