Znaczki pocztowe projektu mafiosa

Zastępca Naczelnego

Stolica Apostolska wypuści w tym roku serię znaczków bożonarodzeniowych, w której znajdą się grafiki narysowane przez więźnia osadzonego w mediolańskim zakładzie karnym o zaostrzonym rygorze za działalność mafijną – poinformował portal internetowy „Gościa Niedzielnego” powołując się na stronę www.vaticannews.va.

Jako wzory Watykan wybrał Zwiastowanie i Narodziny Pana Jezusa.

Ich twórcą jest Marcello D’Agata od 25 lat odbywający karę dożywotniego pozbawienia wolności za udział w mafijnych interesach. W latach 90-tych działał m.in. jako doradca Benedetto Santapaoli, jednego z najbardziej krwawych szefów sycylijskiej cosa nostry o pseudonimie <Myśliwy>”

– czytamy w portalu.

A oto cytowana przez „GN” wypowiedź mafiosa dla watykańskiego portalu:

W Roku Miłosierdzia, kiedy Papież Franciszek po raz pierwszy dał więźniom możliwość przejścia przez Bramę Świętą, by otrzymać odpust zupełny, a z nim pewność przebaczenia, coś we mnie pękło. To mi zwróciło życie i radość, które straciłem przekonany przez fałszywego proroka. Sztuka stała się dla mnie narzędziem dialogu z tym, co jest we mnie najgłębsze, co uwolniło mnie z <wewnętrznego więzienia>. Miłość do sztuki obudziła we mnie coś wcześniej mi nieznanego, co ukryte było w mroku, który ukradł mi życie.”

Szef Biura Filatelistycznego przy Gubernatoracie Państwa Watykańskiego Mauro Olivieri uważa, że powierzenie wykonania bożonarodzeniowych znaczków pocztowych więźniowi jest znakiem nadziei, zaufania i wiary w bliźniego oraz w jego zdolność do zrozumienia popełnionego zła i do zadośćuczynienia za nie.

 

Zastępca Redaktora Naczelnego NGO

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte