Chrześcijański twitt głowy państwa

Zastępca Naczelnego

Prezydent Andrzej Duda doskonale rozumie specyfikę komunikacji werbalnej w epoce zdominowanej w tej materii przez twittowanie i esemesowanie. Potrafi równie krótko jak sugestywnie wypowiedzieć się w sprawach, które uważa za ważne lub podjąć zdecydowaną polemikę z krytykującymi go internautami.


Właśnie w taki sposób odniósł się do zarzutów o to, że śmiał rozmawiać – i to na luzie! – z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem w kuluarach obrad Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Komentując tę pogawędkę jego ojciec powiedział „Super Expressowi”, iż syn „szanuje Tuska, mimo że politycznie absolutnie się z nim nie zgadza”.

 

„- To było normalne spotkanie. Normalni ludzie utrzymują normalne stosunki, choć nie zgadzają się politycznie. Ale szanują się. Tusk jest człowiekiem i powinniśmy się wszyscy wzajemnie szanować”

– wyjaśnił Jan Tadeusz Duda w rozmowie z „SE”.

Natychmiast odezwali się na Twitterze internauci, których zdaniem obecny Prezydent RP nie powinien w ogóle siadać obok Tuska, a już na pewno nie stwarzać wrażenia, że dobrze czuje się w jego towarzystwie. Jeden z nich chciałby dowiedzieć się, za co go konkretnie szanuje.

 

Za nocną zmianę, za to co zrobił z Polską jak był premierem, za Smoleńsk czy może za to co <robi> dla Polski w Brukseli?”

– napisał.

Szybko doczekał się znakomitej odpowiedzi od głowy państwa:

„Szanowny Pan, niestety, nie zrozumiał tego, co zostało powiedziane. Chodzi o szacunek wynikający z przyrodzonej godności osoby ludzkiej, przynależnej każdemu człowiekowi, niezależnie od jego poglądów, czynów i postawy. Filozofia chrześcijańska. Tyle.”

 

Zastępca Redaktora Naczelnego NGO

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte