Jarosław Klimaszewski, kandydat na prezydenta Bielska – Białej, nie dba o zabytki?

Zastępca Naczelnego

Fot. KWW Moniki Sochy

Kandydat na prezydenta Bielska – Białej i obecny przewodniczący rady miasta Jarosław Klimaszewski oraz obecny wiceprezydent Przemysław Kamiński (oboje Koalicja Obywatelska) zaakceptowali wywieszenie monstrualnych banerów wyborczych na zabytkowym gmachu u zbiegu ulic Barlickiego z 11 Listopada. W tej sprawie o natychmiastowe ich usunięcie zwróciła się dziś do Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków Łukasza Konarzewskiego radna Sejmiku Województwa Śląskiego i bezpartyjna kandydatka na prezydenta Bielska Monika Socha.

Zwracam się do Pana z żądaniem natychmiastowego przeprowadzenia skutecznej interwencji, której celem byłoby usunięcie jeszcze dziś wielkoformatowych banerów wyborczych, jakie umieścili na obiekcie zabytkowym w centrum Bielska – Białej, na rogu ulic Barlickiego i 11 Listopada, m.in. Wiceprezydent Bielska Przemysław Kamiński oraz popierany przez ustępującego Prezydenta miasta Jacka Krywulta w wyborach nowego włodarza miasta, Przewodniczący Rady Miasta Bielska – Białej Jarosław Klimaszewski. Ponadto domagam się wyjaśnienia czy powodem bezczynności bielskiej delegatury WKZ w usunięciu z zabytku szpetnych reklam o monstrualnych rozmiarach jest jedynie niekompetencja czy spolegliwość wobec kandydatów Koalicji Obywatelskiej, KWW Jacka Krywulta lub PSL? W załączeniu zdjęcie zdewastowanego gmachu.

Oczekuję Pańskiego stanowiska, które proszę mi przesłać na e-mail: [email protected] (…)”

– napisała do Łukasza Konarzewskiego Monika Socha.

Ciekawe, że politycy opozycji tak wiele mówią o kulturze, dziedzictwie, ochronie zabytków, a w czasie kampanii wyborczej posuwają się do dewastowania przestrzeni publicznej. Co ciekawe i jeszcze bardziej kompromitujące, Jarosław Klimaszewski i Przemysław Kamiński już obecnie pełnią wysokie funkcje w bielskim samorządzie. Aż strach się bać, jakie mają plany działacze PO i PSL wobec innych bielskich zabytków …

(słz)

Komentarze są zamknięte