Antysemityzm, antypolonizm i Michnik

Zastępca Naczelnego

Wielkie oburzenie wywołała w wielu mediach społecznościowych informacja, że 6 września Adam Michnik weźmie udział w Nowym Jorku w dyskusji o antysemityzmie w Polsce w XX wieku. Debatę przygotowuje Institute for Jewish Research – organizacja zajmująca się badaniem dziejów Żydów w Europie wschodniej oraz studiami nad Holocaustem.

Nie widzę nic zdrożnego w tym wydarzeniu, które zapewne przyciągnie liczną widownię. Gdyby redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” był obywatelem Izraela polskiego pochodzenia, zapewne mówiłby o żydowskim antypolonizmie, który jest lustrzanym odbiciem polskiego antysemityzmu. Skoro jest Polakiem żydowskiego pochodzenia, skupi się na odwrotnej stronie medalu atakując swoją przybraną ojczyznę.

I co w tym dziwnego?

 

Zastępca Redaktora Naczelnego NGO

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte