Policja sprawdzi, czy pozwolenie na broń Wałęsy jest jeszcze ważne

Zastępca Naczelnego

„W związku z wpisem byłego Prezydenta RP Pana Lecha Wałęsy, w odpowiedzi na liczne zapytania informujemy, że pomorska policja zobowiązana jest w takim przypadku zweryfikować zasadność posiadania broni” – czytamy na Twitterze Policji.Wałęsa grozi użyciem broni. „Jeśli ktokolwiek w tym policja stanie mi na przeszkodzie, będę walczył i bronił się” „Będę chciał zrobić to pokojowo, ale jeśli ktokolwiek w tym policja stanie mi na przeszkodzie, będę walczył i bronil się” – napisał na Facebooku…

Tweet odnosi się do wpisu byłego prezydenta, zamieszczonego 1 lipca na Facebooku. Wałęsa deklarował w nim, że nie wyklucza użycia posiadanej przez siebie broni i skierowania jej przeciw policjantom wykonującym obowiązki służbowe.

„Będę chciał zrobić to pokojowo, ale jeśli ktokolwiek w tym policja stanie mi na przeszkodzie, będę walczył i bronil się” – napisał Wałęsa.

„Wybraną władzę należy szanować. Tą władzę nie wolno szanować .Ta władza łamie konstytucję ,niszczy dorobek i dobre imię Polski. Ja mówię zdecydowane już dość. Jeśli podniosą łapę na Sąd Najwyższy to jadę do Warszawy 4 lipca by głównego sprawcę odsunąć od możliwości zniszczenia podstawowego strażnika Demokracji jakim jest Sąd Najwyższy.” – Napisał były prezydent (pisownia oryginalna).

za www.tvp.info
oprac W.S

Komentarze są zamknięte