Opole: Dobry start – 300 zł dla ucznia

Zastępca Naczelnego

1 czerwca weszło w życie rozporządzenie wprowadzające możliwość ubiegania się o nowe świadczenie pn. ,,Dobry Start’’. Będzie ono przyznawane przez Miejskie Centrum Świadczeń w Opolu (ul. Ozimska 19, 7 piętro). To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Jest ono niezależne od dochodu rodziny. Poniżej znajdziecie Państwo więcej informacji na ten temat: https://www.mpips.gov.pl/DobryStart.

Informujemy, że od 1 lipca będzie można składać wnioski elektronicznie (za pośrednictwem banku lub portalu [email protected]). Taka forma składania wniosków jest wygodna, szybka i pozwala uniknąć oczekiwania w kolejce. Wnioski mogą być złożone bez wychodzenia z domu, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Natomiast wnioski papierowe będą przyjmowane od 1 sierpnia.

Informacje nt. składania wniosków przez bankowość elektroniczną można znaleźć tutaj: https://www.mpips.gov.pl/dobrystart/jak-zlozyc-wniosek-o-dobry-start-online/sprawdz-jak-zlozyc-wniosek-o-rodzina-500-plus-on-line-przez-bankowosc-elektroniczna/

Informacje nt. składania wniosków drogą elektroniczną przez portal [email protected] można znaleźć tutaj: http://mcs.opole.pl/art,104,skladanie-wnioskow-o-swiadczenia oraz tutaj:
https://www.mpips.gov.pl/dobrystart/jak-zlozyc-wniosek-o-dobry-start-online/sprawdz-jak-zlozyc-wniosek-o-swiadczenie-dobry-start-on-line-przez-portal-empatia/

za www.opole.pl, oprac. Witalis

Komentarze są zamknięte