Opole: Boży Weekend

Zastępca Naczelnego

W piątek, 22 czerwca, od godz. 12.00 do 15.30 i sobotę, 23 czerwca, od godz. 15.00 do 19.30 na ulicach centrum Opola odbędzie się inicjatywa Boży Weekend. Pomysł na to wydarzenie uliczne zrodził się wśród rodzin zamieszkujących Opole i okolice, które zapragnęły podzielić się radością i pokazać, że przestrzeń zdominowana w codzienności przez pośpiech, może stać się miejscem spotkania. Inicjatywa ta wpisuje się w nauczanie papieża Franciszka, który zachęca chrześcijan do „wstania z kanapy” i podejmowania nieustannej postawy wyjścia i tworzenia duchowych szpitali polowych.

W ramach Bożego Weekendu przygotowano wiele stref wolontariatu:

– integracja dzieci niepełnosprawnych i zdrowych

– warsztat plecenia różańców

– teatr uliczny

– grupa taneczna i flagująca

– muzycy na ulicy

– mini wystawa misyjna

– strefa hip-hopu

– zabawy integracyjne dla dzieci

– młodzieżowa kawiarenka uliczna oraz smakołyki dla ciała i ducha

– spotkania z mieszkańcami „Domu Kombatanta”

– możliwość rozmowy z księżmi oraz spowiedzi

W piątek wolontariusze obecni będą między skwerem na Placu Wolności a Rynkiem. W sobotę grupa aktorów i tancerzy pojawi się także na Bulwarach Nadodrzańskich i na Wyspie Bolko.

Finałem Bożego Weekendu będzie Dziecięcy Koncert Uwielbienia w sobotę (23 czerwca) o godz. 17.00 na Placu Wolności – obok Miejskiej Biblioteki Publicznej, a po nim, o godz. 18.00, uwielbienie prowadzone ze sceny przez ekipę Opolskich Wieczorów Uwielbienia.

Wszystkich pragnących dołączyć do grupy tanecznej organizatorzy zapraszają na warsztaty tańca, które odbędą się w najbliższą niedzielę 17 czerwca od godz. 16.00 w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Strzelców Bytomskich.

Więcej informacji (także multimedialnych) na profilu Bożego Weekendu:
www.facebook.com/BozyWeekend

Szczegółowych informacji z ramienia organizatorów udziela ks. Mateusz Buczma – tel. 602 531 261; e-mail: [email protected]

Hanna Honisz
Biuro Prasowe Diecezji Opolskiej

Komentarze są zamknięte