Kędzierzyńscy ratownicy rewelacją mistrzostw

Zastępca Naczelnego

Aż 162 zawodników z 15 klubów wzięło udział w 52. Mistrzostwach Polski w sportowym ratownictwie wodnym w Szczecinie. Nie zabrakło na nich także 19-osobowej ekipy MUKS WOPR Kędzierzyn-Koźle. Nasi młodzi ratownicy zdobyli w sumie 13 medali, stając się rewelacją tych mistrzostw.Trzy złote krążki w konkurencjach 100 m ratowanie manekina w płetwach, 100 m z przeszkodami, 100 m ratownik wywalczył Maciej Leszczyński, zostając jednocześnie mistrzem Polski w wieloboju w kategorii młodzik.

Kolejne trzy medale zdobyła Agata Breitkopf – srebrny w konkurencji 100 m z przeszkodami i brązowe w konkurencjach 100 m ratowanie manekina w płetwach i 50 m holowanie manekina w płetwach. Jednocześnie została trzecią zawodniczką w wieloboju w kategorii młodzik.

Dwa medale w kategorii młodzik zdobył Michał Barnuś: srebro w konkurencji 50 m holowanie manekina i brąz w konkurencji 100 m z przeszkodami, zajmując jednocześnie trzecie miejsce w wieloboju.

W konkurencji 100 m ratownik Zofia Rapiejko wywalczyła brązowy medal, a na kolejnych miejscach uplasowały się Martyna Rigol, Paulina Machoń i Aleksandra Kozołup. Podczas zawodów punkty zdobywali wszyscy nasi młodzicy, zajmując miejsca tuż za podium. Tak dobre wyniki spowodowały, iż drużyna w składzie: Maciej Leszczyński, Michał Barnuś, Janusz Osipa, Kajetan Gancarz, Tomasz Budz, Agata Breitkopf, Zofia Rapiejko, Martyna Rigol, Aleksandra Kozołup i Paulina Machoń została najlepszą ekipą w Polsce.

W innych kategoriach wiekowych trzy brązowe medale zdobyła Joanna Czok – w konkurencjach 100 m ratowanie manekina w płetwach, 50 m holowanie manekina i wspólnie z Aleksandrą Lisowską w rzucie liną. Srebrny medal w konkurencji 200 m z przeszkodami zdobył Maciej Matyjasek, siódme miejsce zajęła Aleksandra Tkacz, a ósme Michał Sowiżdrzał.

W konkurencji 100 m z przeszkodami Aleksandra Kozołup zajęła czwarte miejsce, Zofia Rapiejko piąte, Joanna Czok i Martyna Rigol szóste, a Wojciech Osowski i Paulina Machoń siódme miejsce. W najtrudniejszej konkurencji 200 m super ratownik Aleksandra Tkacz była szósta, a Gabriela Smolińska zajęła dziesiątą lokatę.

W konkurencji 100 m ratowanie kombinowane Wojciech Osowski zajął bardzo dobre szóste miejsce. W konkurencji rzutu liną Aleksandra Kozołup i Zofia Rapiejko oraz M. Steier i Maciej Matyjasek zajęli szóste, a Aleksandra Tkacz i Gabriela Smolińska siódme miejsce. W sztafetach 4 x 50 m z przeszkodami i 4x 25 m holowanie manekina nasze drużyny uplasowały się na siódmym i ósmym miejscu. Solidnego wsparcia udzielił im Marcin Wręczycki.