Warszawa: Patryk Jaki przedstawił program „Bezpieczna Warszawa”

Zastępca Naczelnego

Jaki zadeklarował, że jeśli wygra wybory w stolicy, postawi „bardzo silny akcent” na poprawę bezpieczeństwa w mieście. – Jesteśmy przekonani, że bezpieczeństwo można zwiększyć, nie wydając na to żadnych większych środków, tylko zmieniając priorytety – podkreślił.Jak mówił, pierwszym elementem jego programu dotyczącego bezpieczeństwa jest zmiana priorytetów straży miejskiej. – Jesteśmy przekonani, że straż miejska powinna – zamiast zakładać blokady na kołach, zamiast gonić seniorów, którzy np. sprzedają truskawki – skoncentrować się na patrolowaniu dzielnic, patrolowaniu ulic, na patrolowaniu np. wieczorem autobusów miejskich – powiedział Jaki.

Jaki zapowiedział, że chce wrócić do programu „patroli szkolnych”, który kiedyś był realizowany w Warszawie. – Chcemy, żeby w okolicach szkół, instytucje miejskie dbały o bezpieczeństwo naszych dzieci – zaznaczył. Jak ocenił, w tych miejscach powinna być obecna nie tylko straż miejska, ale również patrole policyjne.

– Jako prezydent miasta Warszawy będę chciał przeznaczyć więcej środków na ponadnormatywne patrole policyjne, które będą wspomagały straż miejską w Warszawie właśnie w takich miejscach, czyli tam, gdzie są nasze dzieci – zapowiedział kandydat Zjednoczonej Prawicy.

Kolejnymi elementami programu są: rozbudowa monitoringu miejskiego oraz doświetlenie przejść dla pieszych. – Chcemy, żeby osoba, która znajduje się na pasach, czuła się bezpieczna, do tego są potrzebne oświetlenia – mówił Jaki. Podkreślił, że w niektórych polskich miastach oświetlone są prawie wszystkie przejścia dla pieszych. – Warszawie niestety jeszcze dużo w tym zakresie brakuje – ocenił.

Pierwsza tura wyborów samorządowych może się odbyć w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada br. W wyborach wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także rady gmin i powiatów oraz sejmiki województw. Kampania wyborcza rozpoczyna się w dniu zarządzenia wyborów.

źródło: PAP

Komentarze są zamknięte