Kolejna nieruchomość w portfelu Śląskich Kamienic

Zastępca Naczelnego

Spółka akcyjna Śląskie Kamienice, znana z nietuzinkowych projektów w obszarze górnośląskiego rynku nieruchomości nabyła kolejną, 33-ecią nieruchomość. Tym razem przeznaczy ją m.in. pod działalność spółek zależnych Hornigold i Śląska Prohibicja.Minęło już 6 miesięcy odkąd ruszyła restauracja Śląska Prohibicja w zabytkowej dzielnicy miasta Katowice – Nikoszowiec. To wyjątkowe miejsce w klimacie lat 20-tych odwiedziło już blisko 50 000 gości a zainteresowanie wciąż rośnie.

Z dniem dzisiejszym spółka Śląskie Kamienice stała się właścicielem wyjątkowej wieży ciśnień oraz przylegających budynków zlokalizowanych w sercu Nikiszowca, nieopodal restauracji Śląska Prohibicja. To właśnie tam powstaną wyjątkowe przestrzenie – apartament Hornigold i sala bankietowa na potrzeby działalności restauracji. Zarząd spółki planuje również nietuzinkowy projekt – zagospodarowanie przestrzeni wieży pod obserwatorium astronomiczne.

W części pomieszczeń powstanie również siedziba spółki Śląskie Kamienice, bo gdzie jak nie w najpiękniejszej dzielnicy miasta Katowice mogą powstawać tak wyjątkowe i nietuzinkowe projekty?

Karolina Kiczka

Komentarze są zamknięte