Ekipa CLOVNS zwycięzcami KK Tournament 2018

Zastępca Naczelnego

Wczoraj w Kędzierzynie – Koźlu zakończył się KK Tournament 2018, czyli turniej cybersportu. W rozgrywkach finałowych Counter Strikea Global Ofensive w półfinałach zmierzyły się ekipy „KOPYTKO” i „ROSSMANN” oraz zespół „CLOVNS” i MOSTKOWE WILKI.Mimo sporych perturbacji technicznych organizatorom udało się doprowadzić turniej do

końca. Perturbacje spowodowane były szalejącą przez jakiś czas nad Kędzierzynem-Koźle burzą, która spowodowała krótkotrwałe przerwy w dostawie internetu. Ostatecznie w imprezie triumfowała ekipa CLOVNS, która w finale nie dała szans zespołowi „KOPYTKO”. – To był naprawdę bardzo dobry turniej. Organizatorzy włożyli sporo pracy w przygotowaniu imprezy. Dla mnie osobiście sporym pozytywnym zaskoczeniem było zapewnienie przez organizatorów obiadu. Byłem na wielu turniejach e-sportowych w Polsce, ale z czymś takim spotkałem się po raz pierwszy – podsumował imprezę kapitan ekipy CLOVNS.

Sporym zainteresowaniem cieszyło się także stoisko przygotowane przez Klub Młodego Technika, gdzie najmłodsi mieli okazję zapoznać się z tajnikami pisania programów a także z robotyką czy długopisami 3D. Oblegane były także wystawione drukarki 3D. – Młodzi ludzie są bardzo zainteresowani nowymi technologiami. Nie mają przede wszystkim obaw przed nowymi technologiami, że coś popsują – mówił nam Adam Bugiel z Klubu Młodego technika z Kędzierzyna-Koźla.

Tekst i foto Wiktor Sobierajski

Komentarze są zamknięte