Kędzierzyn-Koźla: podwójny sukces lekkoatletów z „Dwunastki”

Zastępca Naczelnego

 

Stadion „Kuźniczka” był miejscem drużynowych mistrzostw województwa w lekkiej atletyce w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Wczorajsze zawody zostały zdominowane przez zawodników z PSP12, którzy byli bezkonkurencyjni w kategorii chłopców i dziewcząt.Ekipa chłopców z wynikiem 1727 punktów zdobyła pierwsze miejsce i dziesiąty raz z rzędu wystąpią w finale krajowym, który odbędzie się w czerwcu w Białymstoku. Ich forma daje duże szanse na miejsce na podium. Do tej pory stawali na nim czterokrotnie (w 2016 roku na pierwszym, a w 2014, 2015 i 2017 roku na drugim miejscu).

Bardzo dobrze zaprezentowały się także dziewczęta, które z wynikiem 1490 punktów wywalczyły złoto i po raz pierwszy w historii awansowały do finału krajowego.

Skład zespołu chłopców: Skomski Maciej, Skomski Bartosz, Zygmund Alan, Siwakowski Wojciech, Kałwak Marcin, Galacki Denis, Mazur Tobiasz, Kozłowski Bartosz, Bohatyrowicz Fabian, Chudzik Tomasz, Tułnowski Daniel, Zawadka Tomasz, Wiśniewski Dominik, Ilnicki Remigiusz, Ziętkowski Kamil. Trener: Andrzej Saczko.

Skład drużyny dziewcząt: Sielska Alicja, Rak Alicja, Northof Nikola, Stasiak Oliwia, Wiechowska Agata, Węglarczyk Pola, Bryks Laura, Gąsior Sara, Dobrzańska Adelina, Sotel Magdalena, Dobner Bianka, Knapik Martyna, Bugdoł Oliwia, Weklicz Alina. Trener: Magdalena Górska.

za www.kedzierzynkozle.pl
oprac. W.S

Komentarze są zamknięte