Kędzierzyn-Koźle: 1. czerwca rusza K-K Tournament

Zastępca Naczelnego

Turniej e-sportowy KK-Tournament już trzeci raz w nowej formie zagości w Kędzierzynie Koźlu! Pierwsza edycja turnieju odbyła się w maju 2017, przyciągnęła dziesiątki widzów i zawodników z całej Polski, mimo że z założenia była to impreza o charakterze lokalnym. 12 i 13 maja 2018 roku odbyła się druga, mniejsza edycja KKTournament nazwana „Junior” dedykowana była osobom ze szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego. Ta impreza jednak – odbywająca się w Hali „Śródmieście” w Kędzierzynie – Koźlu, będzie największą dotychczas. Udało się dograć dofinansowanie imprezy z Urzędu Miasta Kędzierzyn Koźle oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego. W dniu imprezy wystawione zostaną dwa telebimy – jeden wewnątrz i jeden na zewnątrz hali. Pula nagród w turnieju wynosi ponad 10 000 PLN, odpowiednio 5 000 PLN za League of Legends i 5000 PLN za Counter Strike: Global Offensive plus nagrody rzeczowe.

O GRACH COUNTER STRIKE: GLOBAL OFENSIVE

Nowa odsłona legendarnej sieciowej strzelaniny, która zadebiutowała blisko dekadę wcześniej jako modyfikacja pierwszej części FPS-a Half-Life. Rozgrywka skupia się na rywalizacji dwóch drużyn graczy, złożonych z terrorystów oraz próbujących ich powstrzymać jednostek specjalnych. Dzięki eliminacji przeciwników gracze zyskują gotówkę, którą mogą spożytkować na zakup nowego uzbrojenia.
LEAGUE OF LEGENDS
Ciesząca się olbrzymią popularnością gra typu MOBA (Multiplayer Online Battle Arena), wyprodukowana przez studio Riot Games. Akcja League of Legends osadzona została w fantastycznym świecie Valoran, którym przez wieki targały krwawe wojny. Rozgrywka zaprojektowana została z myślą o zabawie multiplayer w trybie rywalizacji dwóch kilkuosobowych drużyn. Każdy z graczy kontroluje poczynania jednego bohatera. Kluczem do zwycięstwa są zazwyczaj współpraca w grupie oraz umiejętność wykorzystania indywidualnych atutów każdej z postaci.
O NAS
Jesteśmy organizatorami turnieju K-K Tournament. Nie tylko to nas łączy z e-sportem. Jako miłośnicy elektronicznego sportu śledzimy zmiany na jego arenie oraz znamy historię zaczynając od samego początku. Jest on powszechny zaczynając od małych turniejów w klubach do imprez światowego zasięgu. Ale może coś bardziej o nas. Uczęszczamy do 1 w Polsce szkoły e-sportowej tj. ZSTiO w Kędzierzynie-Koźlu.
CO NAS CHARAKTERYZUJE?
Mamy różne zinteresowania od tworzenia stron, grafikę po majsterkowanie w podzespołach, a nawet same kabelki lub układy elektroniczne, ale to właśnie o to chodzi – nasze zainteresowania uzupełniają się, mamy wspólną pasję. Dlatego 2 lata temu padło pytanie „A co, jeśli byśmy zorganizowali własny turniej?”. I od tego pytania się wszystko zaczęło i to pytanie sprawiło, że teraz Wy możecie skosztować owocu naszej wielomiesięcznej pracy.  Kędzierzyn-Koźle jest naszym miastem i słynie głównie z przemysłu. 3 lata temu została tu utworzona pierwsza klasa w Europie o profilu technik informatyk z możliwością kształcenia w e-sporcie i tworzeniu gier pod okiem specjalistów.

Dodatkowych informacji udzielimy zawsze pod numerem telefonu 798 816 921 (prosimy o kontakt w „normalnych” godzinach), a także na fanpejdżu KK-Tournament (www.facebook.com/kktournament).

Jednym z patronów medialnych jest www.ngopole.pl

oprac. W.S

Komentarze są zamknięte