Międzynarodowe targi Veggie World po raz pierwszy w Polsce

Zastępca Naczelnego

Roślinne jedzenie, naturalne kosmetyki i wegańska… odzież – oto, co czeka odwiedzających pierwsze, międzynarodowe targi Veggie World, które odbędą się w Warszawie w ramach ogólnopolskiego 12. Tygodnia Wege.„Na VeggieWorld zapraszamy wszystkich, którzy chcą spróbować pysznego jedzenia w wersji roślinnej, odkryć naturalne kosmetyki, wegańską odzież i ciekawe książki oraz poznać nowe i zagraniczne marki, czy też bezpośrednio porozmawiać z ekspertami i wystawcami z Polski i z innych krajów europejskich” – tak o pierwszej polskiej edycji targów roślinnego stylu życia mówi PAP Life Patricia Homa, dyrektor ProVeg Polska, czyli międzynarodowej organizacji działającej na rzecz budowania świadomości żywieniowej, która jest organizatorem tych targów w Warszawie.

Jak dodaje Homa, jest to również świetna okazja dla wystawców do podpatrzenia nowych trendów, nawiązaniu kontaktów, które mogą zaowocować współpracą w przyszłości. Co czeka na odwiedzających? „Pod jednym dachem zgromadziliśmy ponad 70 wystawców, ale to nie wszystko – przygotowaliśmy też warsztaty, wykłady i spotkania z prelegentami i prelegentkami związanymi z roślinnym stylem życia z Polski i ze świata. Na głównej scenie zobaczycie m.in. Melanie Joy, Malkę Kafkę, Orinę Krajewską, Monikę Mrozowską i Vienia. Czekają na was zajęcia z jogi, mindfulness, fotografii kulinarnej i niedzielny poranny trening biegowy” – wylicza PAP Life Homa.

Wizją ProVeg jest świat, w którym wszyscy wybierają zdrowe i smaczne jedzenie, kierując się dobrem ludzi, zwierząt oraz planety – przekonują organizatorzy. „Naszym celem jest ograniczenie globalnego spożycia produktów pochodzenia zwierzęcego o 50 proc. do 2040 roku. Współpracujemy z rządami, firmami prywatnymi, instytucjami publicznymi, specjalistami z branży medycznej i liderami opinii publicznej, aby przez roślinny styl życia pomóc zmienić świat na bardziej zrównoważony” – podkreśla Homa.

Współorganizatorem VeggieWorld jest Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!, a targi są jednocześnie inauguracją Tygodnia Wege, którego w 2018 roku przypada 12 edycja. Targi VeggieWorld odbędą się w sobotę i w niedzielę w godzinach 10:00-18:00, zaś Tydzień Wege w dniach 12-20 maja przy ulicy Mińskiej 65 w Warszawie. (PAP Life)

pau/ zig/

Komentarze są zamknięte