Lubuskie: psy rzuciły się na dziewczynkę i odgryzły jej nos

Zastępca Naczelnego

Psy odgryzły półtorarocznej dziewczynce nos i kawałek twarzy. Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę w Osowej Sieni koło Wschowy – informuje „Gazeta Lubuska”.

Dziecko przetransportowano do szpitala śmigłowcem pogotowia ratunkowego. Półtoraroczna dziewczynka podeszła do kojca, w którym znajdowały się dwa młode owczarki niemieckie. Zwierzęta rzuciły się na dziecko, chwyciły ją za twarz i próbowały wciągnąć do kojca.

Mimo, że na ratunek natychmiast pospieszyli rodzice, dziecko odniosło bardzo poważne rany. „Psy odgryzły jej nos i kawałek twarzy. Dziewczynka ma też wiele innych ran” – czytamy w „Gazecie Lubuskiej”.

Dziecko przetransportowano do szpitala w Zielonej Górze śmigłowcem pogotowia ratunkowego. Obecnie znajduje się na oddziale intensywnej terapii i jest w stanie śpiączki farmakologicznej. Jak przekazała policja, wszyscy uczestnicy spotkania byli trzeźwi. Psy nigdy wcześniej nikogo nie zaatakowały.

„Atak psów najprawdopodobniej spowodował batonik, który dziewczynka jadła podchodząc do kojca. Trzymała go przy ustach” – czytamy w „Gazecie Lubuskiej”.

Źródło: Gazeta Lubuska

Komentarze są zamknięte