Czy 1. Armia Wojska Polskiego była grupą przestępczą?

PAC

Szef MSWiA Joachim Brudziński, screen TVP

W sieci pojawił się interesujący list Macieja Krogulskiego z Katowic do premiera Mateusza Morawieckiego. Oto jego pełna treść:

Z przykrością zawiadamiam o możliwości popełnienia 21 kwietnia 2018 przestępstwa z Artykułu 256 § 1. Kodeksu Karnego, poprzez publiczne upamiętnienie rocznicy forsowania Odry w połowie kwietnia 1945 przez polskojęzyczną, zorganizowaną grupę przestępczą – komunistyczne oddziały zbrojne, fałszywie określane w publicystyce PRL jako 1. Armia Wojska Polskiego.

Przestępstwa tego miał dopuścić się minister Pańskiego rządu, szef MSWiA – Joachim Brudziński.

Oficjalna uroczystość odbyła się we wsi Stare Łysogórki, w gminie Mieszkowice (powiat gryfiński, woj. zachodniopomorskie), gdzie nadal znajduje się też siedziba powstałego w 1960-tych latach, dzisiaj nielegalnego Muzeum Pamiątek 1. Armii Wojska Polskiego.

Choć z pewnością nie będzie to dla Pana pocieszeniem, ale ważne, aby wiedział Pan również, że częścią tych skandalicznych obchodów był list od Prezydenta RP, który odczytał zastępca szefa prezydenckiej kancelarii – Paweł M.

Jako reakcji na moje zawiadomienie, oczekuję od Pana Premiera podjęcia rychłych działań, mających na celu ściganie przestępstwa, które oprócz naruszenia Artykułu 256 § 1. Kodeksu Karnego, było też złamaniem Konstytucji RP”.

Ciekawe, czy będzie jakaś reakcja szefa rządu na to formalne zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez ministra jego rządu.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju.

Komentarze są zamknięte