Diecezja Opolska: 7. Diecezjalne Święto Rodziny w Jemielnicy

Zastępca Naczelnego

Szanowni Państwo, poniżej zamieszczam informacje o najważniejszych wydarzeniach duszpasterskich nadchodzących tygodni:1. Rok Jubileuszowy w Sanktuarium św. Anny w Oleśnie. Penitencjaria Apostolska dekretem nadanym w Rzymie 13 kwietnia 2018 r. ogłosiła Rok Jubileuszowy w sanktuarium Św. Anny w Oleśnie i nadała przywilej odpustu zupełnego pod zwyczajnymi warunkami (spowiedź, Komunia św., modlitwa w intencji wskazanej przez Ojca Świętego) dla tych, którzy uczestniczą w tym kościele w nabożeństwie lub oddadzą się pobożnym rozmyślaniom zakończonym modlitwą i wezwaniem Najświętszej Maryi, św. Anny i św. Joachima. Olescy duszpasterze zapraszają i informują, że sanktuarium jest otwarte w niedziele i święta w godz. 12.00 – 18.00 oraz

po wcześniejszym zgłoszeniu grup pielgrzymów w Parafii Bożego Ciała. Msza św. w niedzielę o godz. 12.30.

2. Rok Jubileuszowy św. Alojzego Gonzagi. Kościół „jubileuszowy” w Turkowie. W związku z zatwierdzonym przez Stolicę Apostolską Rokiem Jubileuszowym ku czci św. Alojzego Gonzagi z okazji 450-lecia jego urodzin, Penitencjaria Apostolska wydała dekret, na mocy którego wszystkie kościoły na świecie, które noszą tytuł św. Alojzego Gonzagi, stają się od 9 marca 2018 r. do 9 marca 2019 r. miejscami uzyskania odpustu zupełnego. W załączniku 6. zamieszczam informację Przewodniczącego Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów na ten temat. W naszej diecezji jedynym kościołem pod tym wezwaniem jest kościół parafialny w Turkowie. Jego proboszcz, ks. Piotr Sługocki, serdecznie zaprasza do nawiedzenia tego kościoła i uzyskania odpustu: w ramach sprawowanych tam liturgii w każdy czwartek o godz. 18.00, w niedzielę o 9.30 (z wyjątkiem 20 czerwca – Msza św. o godz. 12.00 i 22 lipca – Msza św. o godz. 8.00) oraz w dowolnym innym terminie po wcześniejszym umówieniu telefonicznym lub mailowym: 607 122 228; [email protected]

3. Spotkania formacyjne dla Parafialnych Rad Duszpasterskich na Górze św. Anny i w Nysie. W najbliższą sobotę 28 kwietnia o godz. 10.00 w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny odbędzie się trzecie z serii wiosennych spotkań formacyjnych dla Parafialnych Rad Duszpasterskich z dekanatów: Gościęcin, Kędzierzyn, Koźle, Ujazd i Łany. Kolejne spotkanie odbędzie się w sobotę 12 maja o godz. 10.00 w DDF w Nysie przy ul. Emilii Gierczak 2 dla dekanatów: Biała, Grodków, Niemodlin, Prudnik i Skoroszyce.

4. Wielkanocne czuwanie młodzieży u św. Józefa w Jemielnicy. Diecezjalne Centrum Światowych Dni Młodzieży zaprasza młodych całej diecezji w poniedziałek 30 kwietnia br. o godz. 19.00 do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy na Wielkanocne Czuwanie Młodzieży Diecezji Opolskiej. Tym razem tematem będą słowa: Słodkie orzeźwienie! W programie spotkania: konferencja, poczęstunek, nabożeństwo i Msza św.

5. 7. Diecezjalne Święto Rodziny w Jemielnicy. Biskup Opolski serdecznie zaprasza rodziny całej diecezji do udziału w 7. Diecezjalnym Święcie Rodziny, które odbędzie się we wtorek 1 maja w Jemielnicy. Jest ono od kilku lat okazją do wspólnej modlitwy w intencji rodzin i z rodzinami naszej diecezji oraz do promocji Bractwa św. Józefa, które przyjmie w tym dniu nowych członków. Centralnym punktem Święta będzie Eucharystia sprawowana o godz. 11.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy, poprzedzona procesją z kościoła Wszystkich Świętych. O godz. 14.30 odprawione zostanie nabożeństwo majowe i do św. Józefa, a o 17.30 wokół jemielnickiego stawu odbędzie się tradycyjny «Bieg po dyszke dla Rodziny». Święto będzie połączone z 8. Jarmarkiem Cysterskim, który oferuje rokrocznie bogatą gastronomię i liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W załączniku 8. zamieszczam plakat nt. atrakcji Jarmarku Cysterskiego, a w załączniku 9. plakat promujący Bieg po Dyszkę dla Rodziny.

6. Pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej na Święty Krzyż. W sobotę 16 czerwca 2018 r. odbędzie się 9. Ogólnopolska Pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej do Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu.

Do udziału w pielgrzymce organizatorzy zapraszają nadzwyczajnych szafarzy wraz z duszpasterzami oraz rodzinami. Na pielgrzymkę można dotrzeć indywidualnie lub wspólnie w ramach wyjazdu organizowanego przez wydział duszpasterski. Pielgrzymom z Opola przewodzić będzie opolski biskup pomocniczy Rudolf Pierskała. Wyjazd nastąpi z Opola wczesnym rankiem ok. 5.30, powrót ok. 22.00. Szczegółowych informacji udzielimy przy kontakcie telefonicznym lub mailowym z wydziałem duszpasterskim: 77 4432130 lub [email protected] Zgłoszenia będą przyjmowane do 23 maja.

7. Narodowa pielgrzymka mężczyzn na Jasną Górę. W sobotę 23 czerwca w Dzień Ojca na Jasnej Górze odbędzie się kolejna Pielgrzymka Mężczyzn – Męskie Oblężenie Jasnej Góry pod hasłem «Tu jesteśmy naprawdę wolni». W programie: 14.00 – Męskie uwielbienie, sala Ojca Kordeckiego; 14.30 – Wykład – J. Pulikowski; 15.15 – Męskie uwielbienie; 15.30 – Wykład – M. Guzewicz; 16.10 – Przerwa 16:30 – Wykład – abp Grzegorz Ryś; 17.10 – Wykład: Donald Turbitt; 18.00 – Msza w Bazylice; 19.00 – Zawierzenie Matce Bożej.

8. Nabór do chórów «Pueri Cantores Opoliensis» i «Opolienses Puellae Cantantes» przy Diecezjalnym Instytucie Muzyki Kościelnej. Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Opolu zaprasza chłopców w wieku 7-12 lat do udziału w chórze chłopięcym «Pueri Cantores Opoliensis». Zajęcia odbywają się we wtorki o godz. 18.00 oraz w piątki o godz. 17.20. Drugie zaproszenie dotyczy dziewcząt i kobiet, które chciałyby dołączyć do chóru żeńskiego «Opolienses Puellae Cantantes». Termin prób tego chóru zostanie dostosowany do indywidualnych potrzeb uczestniczek.

Łączę wyrazy szacunku,
Hanna Honisz
Biuro Prasowe Diecezji Opolskiej
tel. 533 317 778

Komentarze są zamknięte