Prezydent Opola zaprasza na sobotnie sadzenie drzew

Zastępca Naczelnego

W sobotę, 14 kwietnia o godzinie 10:00, przy Kamionce BOLKO (osiedle Bolko), odbędzie się akcja wspólnego sadzenia drzew z prezydentem Opola Arkadiuszem Wiśniewskim.

Przyjdźcie całymi rodzinami!

Akcja skierowana jest do rodzin. Mieszkańcy będą mogli sadzić drzewa 3 gatunków, do wyboru: lipy, jabłonie ozdobne, brzozy.

Sadzić można samodzielnie lub z pomocą pracowników firmy ogrodniczej. Dla uczestników akcji przygotowano: gotowe wykopane miejsca pod nasadzenia, rękawiczki, łopaty, wiaderka/konewki do podlewania (zachęcamy jednak do przynoszenia własnych narzędzi), wodę do podlewania, kompost i ziemię do zaprawiania dołów, taczki do przewożenia kompostu i ziemi do zasypywania dołów oraz paliki (montaż zapewnia firma ogrodnicza).

Mini festyn z nagrodami

Dodatkową atrakcją będzie mini festyn rodzinny i ekologiczny związany z tematyką ochrony drzew i przyrody. Dla najmłodszych organizowane będą gry i zabawy. Będzie również zapewniony poczęstunek dla dzieci, w postaci cukierków i wody mineralnej.

Sadzonki do domu

Koordynator, we współpracy z Nadleśnictwem Opole, przygotował 800 sadzonek drzewek – małych iglaków, które będą rozdawane mieszkańcom w ramach akcji promocyjnej sadzenia drzew, które to mieszkańcy będą mogli posadzić na swoich prywatnych terenach. Ponadto mieszkańcy zapoznają się z materiałami edukacyjnymi przygotowanymi przez koordynatora, m.in. mapami pomników przyrody, poradnikami o drzewach, książeczkami o obszarach chronionych, a przedstawiciel Nadleśnictwa Opole udzieli wskazówek, jak i gdzie sadzić drzewa.

za www.opole.pl

oprac. W.S

Komentarze są zamknięte