Finał na PGE Narodowym już o krok – znamy mistrzów województwa opolskiego

Zastępca Naczelnego

Dwa pełne sportowych emocji dni były potrzebne do wyłonienia najlepszych piłkarskich drużyn województwa opolskiego w kategoriach wiekowych U-8, U-10 oraz U-12. W rozegranym w dniach 5-6 kwietnia finale wojewódzkim XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zwycięstwa odniosły: UKS Biała Nyska i UKP Gol Opole w kategorii U-8, UKS Unia Opole i UKS Hattrick Głuchołazy w U-10 oraz UKS Unia Opole i PSP 7 Strzelce Opolskie wśród grup wiekowych U-12. Już na przełomie kwietnia i maja drużyny do lat 10 i 12 będą reprezentowały nasze województwo podczas Finału Ogólnopolskiego w Warszawie, gdzie staną przed szansą zagrania na stadionie PGE Narodowym. Finałowe zmagania na Opolszczyźnie odbyły na terenie Stadionu Miejskiego w Brzegu. Dla występujących w nich najzdolniejszych

młodych piłkarzy i piłkarek z regionu były one kontynuacją drogi z podwórka na stadion, która rozpoczęła się jeszcze we wrześniu ubiegłego roku. W Brzegu na uczestników rozgrywek czekały nagrody oraz zabawa w najlepszym sportowym wydaniu. (…)

A zabawy było co niemiara. Przez dwa dni 585 zawodniczek i zawodników strzeliło łącznie aż 582 gole, co daje znakomitą średnią

prawie 4,5 gola na mecz. To wyraźnie pokazuje, że w Brzegu nie brakowało utalentowanych zawodników. Jednym z nich był Kacper Sikorski ze Stali Brzeg. Młody zawodnik przykuwał wzrok znakomitą techniką i snajperskim instynktem. Lewonożny skrzydłowy strzelił aż 9 goli w całym turnieju. Dwa z nich padły po uderzeniach z rzutów wolnych, ale to trafienie po akcji, gdy minął „ruletą” jednego rywala, by następnie założyć siatkę kolejnemu i pewnie strzelić obok bezradnego bramkarza, zapadnie w pamięci wszystkich obserwatorów tegorocznych finałów. Sikorski nie ograniczał się tylko do strzelania – dzięki nieprzeciętnemu przeglądowi pola wykreował także kilka stuprocentowych okazji swoim kolegom, walnie przyczyniając się do zajęcia przez drużynę gospodarzy 3. miejsca w rozgrywkach.

Również wśród dziewczynek nietrudno było znaleźć wyróżniające się postacie. Na szczególną uwagę zasłużyła Julia Baron z UKS Unii Opole. Piłkarka była kluczowym ogniwem prowadzonej przez trenera Tomasza Minkiewicza drużyny, która będzie reprezentować województwo na finałach ogólnopolskich w Warszawie. Julia przez cały turniej prezentowała znakomitą skuteczność, zdobywając łącznie 12 bramek i sięgając po statuetkę dla najlepszej strzelczyni w swojej kategorii. W osiągnięciu tego wyniku nie przeszkodził jej nawet odniesiony uraz, przez który zmuszona była opuścić półfinałowy mecz z drużyną UKS Biała Nyska. Chwila odpoczynku pozwoliła jej wrócić na boisko w finale przeciwko Dwójce Praszka i pewnie wykorzystać swoją próbę w dramatycznej serii rzutów karnych.

Finały wojewódzkie to ostatni etap rywalizacji drużyn w najmłodszej kategorii wiekowej. Z kolei zwycięzcy w kategoriach U-10 i U-12 będą reprezentowali swoje województwa podczas Finału Ogólnopolskiego, który w dniach 29 kwietnia – 2 maja 2018 roku odbędzie się w Warszawie. Decydujące mecze tradycyjnie już zostaną rozegrane na stadionie PGE Narodowym, tuż przed finałowym spotkaniem o piłkarski Puchar Polski i podobnie jak przed rokiem będą transmitowane na żywo w otwartych kanałach telewizji Polsat. Nagrodą dla najlepszych będzie nie tylko Puchar Tymbarku, ale także możliwość obejrzenia z wysokości trybun meczu reprezentacji Polski oraz spotkanie z idolami – reprezentantami Polski i selekcjonerem Adamem Nawałką.

oprac. WuEs

Komentarze są zamknięte