Kędzierzyn-Koźle: sukcesy młodych ratowników

Zastępca Naczelnego

Ruda Śląska była gospodarzem I rundy Grand Prix Polski w sportowym ratownictwie wodnym. Na zawodach nie zabrakło reprezentantów MUKS WOPR Kędzierzyn-Koźle, którzy przywieźli siedem medali.Dwa złote krążki w konkurencjach 100 m z przeszkodami i 50 m holowanie manekina wywalczyła najmłodsza z naszych reprezentantek Zofia Rapiejko. W konkurencji 200 m z przeszkodami Maciej Matyjasek wywalczył brązowy medal, a Aleksandra Tkacz była ósma.

W konkurencji 100 m Joanna Czok wylądowała tuż za podium. Zrehabilitowała się w konkurencji 50 m ratowanie manekina, w której zdobyła srebrny medal. Dołożyła do niego także brąz w konkurencji 100 m z pasem ratowniczym. W tej ostatniej konkurencji wystartowała również Aleksandra Tkacz, która uplasowała się na czwartym miejscu.

W konkurencji 50 m ratowanie manekina Michał Sowiżdrzał był piąty, a Maciej Matyjasek szósty. Michał Sowiżdrzał wystartował też w konkurencji 100 m holowanie kombinowane i zajął siódmą lokatę. Dużo emocji dostarczyła sztafeta 4 x 50 m z pasem. Drużyna

ratowników w kategorii open zajęła czwarte, a ratowniczek szóste miejsce.

W skład kędzierzyńskiej ekipy wchodzili ponadto: Aleksandra Lisowska, Gabriela Smolińska, Joanna Czok, Zofia Rapiejko, Dominik Ostrowski i Marek Steier. Opiekunami drużyny byli instruktorzy ratownictwa wodnego Piotr Pietrzyk i Bogdan Stańczyk.

za www.kedzierzynkozle.pl

Komentarze są zamknięte