Poczta Polska otworzy w tym roku 105 nowych punktów

Zastępca Naczelnego

W latach 2016-2017 Poczta Polska uruchomiła ponad 200 nowych placówek, a w tym roku otworzy ich 105. Otwiera je także w tych miejscowościach, w których wcześniej swe punkty zamykała.5 lutego Poczta Polska otworzyła swą pierwszą w tym roku nową placówkę – w Rymanowie-Zdroju. W miejscowości, w której punkt pocztowy zniknął w 2013 r. Przy okazji tego otwarcia przedstawiciele poczty poinformowali, że w latach 2013-2015 zlikwidowała ona 1482 swych placówek w całym kraju.

Ten trend udało się zatrzymać w 2016 r., gdy sieć Poczty Polskiej przestała się kurczyć i firma zaczęła intensywniej inwestować w nowe placówki. Jej przedstawiciele zapewniają jednak, że każdą decyzję o uruchomieniu nowej placówki pocztowej poprzedzają szczegółowymi analizami, biorąc pod uwagę nie tylko „udogodnienia dla społeczeństwa”, ale również możliwości biznesowe. Jak twierdzą, „spółka, podobnie jak inne podmioty sieciowe stara się lokować swoje punkty sprzedaży w miejscach biznesowo atrakcyjnych”.

Poczta Polska bardzo dużą część swych nowych punktów otwiera w galeriach i centrach handlowych – ma już w takich miejscach 180 swych punktów. Zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach, np. w Węgrowie, Kędzierzynie-Koźlu, Tarnowskich Górach, Sochaczewie, Mielcu i od 5 lutego także w Rymanowie-Zdroju. W swych nowych placówkach oferuje nie tylko klasyczne usługi pocztowe, ale też bankowe i ubezpieczeniowe.

Poczta Polska obecna jest w każdej polskiej gminie, a w skali kraju dysponuje największą siecią sprzedaży, liczącą około 7 500 placówek.

jmk/oprac. WuEs

Komentarze są zamknięte