Kędzierzyn-Koźle: łamanie prawa poprzez ograniczanie udziału mieszkańców w konsultacjach społecznych

Zastępca Naczelnego

Tak jak przewidzieliśmy kilka miesięcy temu, Rada Miasta Kędzierzyn-Koźle wypełniając wolę prezydenty, postanowiła umożliwić jej dalsze łamanie prawa ograniczając udział w konsultacjach społecznych części mieszkańców miasta. Kamil Nowak z fundacji „Wiedzieć Więcej” od lat monitoruje poczynania kędzierzyńsko-kozielskiej wladzy

Kompletnie nas to nie dziwi. W końcu sami opisaliśmy dokładną procedurę w jaki sposób urząd zagra na nosie wojewody przedłużając całe postępowanie. Oficjalnie, aby wytyczyć „nową ścieżkę orzecznictwa” – nieoficjalnie, aby zachować ułomną uchwałę przy życiu.

Chociaż orzecznictwo w tej sprawie jest obszerne i jasne, i tak wyznaczono pełnomocnika do reprezentowania interesów władz gminy (bo przecież nie mieszkańców). Nie możemy się doczekać ekwilibrystyki prawnej mecenas Monice Orpel-Śmigielskiej, którą niechybnie się podzielimy.

Na szczęście ustawodawca odgórnie narzucił rozwiązania, które będzie musiała wdrożyć rada miasta. Obecna i to jak najszybciej – albo przyszła co w praktyce może oznaczać, że kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego po prostu może nie być.

(fot. W.S)

Komentarze są zamknięte