Ujazd: Bieg dla Kuby już 18 lutego!

Zastępca Naczelnego

W piątek w Ujeździe w powiecie strzeleckim odbyło się robocze spotkanie organizacyjne poprzedzające wielkie wydarzenie czyli Bieg dla Kuby. Organizatorem przedsięwzięcia jest Urząd Miasta i Gminy w Ujeździe oraz LUKS „Szkółka Piłkarska Ujazd”.Współorganizatorami biegu są CZEMPJON TEAM K-Koźle, Klub Sportowy „KOZIOŁEK” Kędzierzyn-Koźle, Publiczna Szkoła Podstawowa w Ujeździe oraz firma „STARTER” Pomiar czasu Zdzieszowice.
Kim jest Kuba?

Jakub Śmietana to 12-letni mieszkaniec Niezdrowic w gminie Ujazd. Kuba choruje na kardiomiopatię rozstrzeniową. Serce chłopca nie jest zdolne do samodzielnej pracy, a jego życie utrzymywane jest dzięki sztucznej komorze serca. Jakub to energetyczny i pogodny chłopak, wielki fan piłki nożnej, ciekawy wszystkiego, cierpliwy przy przyjmowaniu leków i kochający życie. Największym jego marzeniem jest być zdrowym, aby w pełni powrócić na boisko i grać w ukochaną piłkę nożną.
Jakub Śmietana jest podopiecznym Fundacji Serce Dziecka im. Diny Radziwiłowej.
Nr konta na wpłaty złotowe PL: 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w euro PL: 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272
z dopiskiem: ZC 8261 Jakub Śmietana
1% podatku przekazywany w rozliczeniu rocznym PIT: KRS 0000266644 a w polu informacji dodatkowych: Z 8261 Jakub Śmietana

Mimo, że do biegu pozostało około trzech tygodni, zgłosiło się już do niego 175 osób.  Warto dodać, że sporym zaangażowaniem w przedsięwzięcie wykazały się firmy z Kędzierzyna-Koźla oraz firmy umiejscowione w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w gminie Ujazd a także Urząd Miasta i Gminy Ujazd z burmistrzem Tadeuszem Kauchem na czele. Zapraszamy do Ujazdu, bo cel jest szczytny!

Partnerami biegu są także Parkrun Kędzierzyn-Koźle, FABRYKA AKTYWNOŚCI KĘDZIERZYNKOŻLE, gdzie można uzyskać wszelkie informacje na temat biegu. Swój udział zaakcentowały także Miejsko-Gminny Ośrodek Działalności Kulturalnej w Ujedździe oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ujeździe.

Tekst i foto: Wiktor Sobierajski

Portal www.ngopole. pl objął patronatem medialnym ww. przedsięwzięcie.

Komentarze są zamknięte