Kędzierzyn-Koźle: KKTerminale sp. z.o.o nie chcą pochwalić się efektami swoich prac

Zastępca Naczelnego

Wraca temat inwestycji w kozielskim Porcie. Wraca ponieważ tajemniczy szwajcarski inwestor niby coś robi, ale efektami swoich prac pochwalić się nie chce. „W zakresie Pana prośby dotyczącej umożliwienia wykonania zdjęć z realizacji inwestycji informuję, że ze względu na intensywne prace budowlane aktualnie nie jest to możliwe ze względu na obowiązujące przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy.” A przecież kask i gumofilce przed wejściem na budowę bym ubrał.Szanowny Panie Redaktorze. W nawiązaniu do Pana maila zawierającego pytania dot. inwestycji Spółki w kozielskim porcie poniżej przesyłam odpowiedzi.

1. Czy inwestycja w kozielskim Porcie realizowana jest zgodnie z zakładanymi terminami realizacji?
Na etapie uzyskiwania pozwoleń spółka miała sześciomiesięczne opóźnienie, w stosunku do założonego harmonogramu, wynikające z przedłużonej procedury wydania decyzji administracyjnych. Obecnie wszelkie działania Spółki związane z realizacją całokształtu inwestycji przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem.

2. Czy zapowiadana przez Spółkę inwestycja prowadzona wspólnie z PKP, dotycząca doprowadzenia linii kolejowej do Portu jest realizowana? Czy są opóźnienia? Jeżeli tak to z czego one wynikają?
Aktualnie prowadzone są działania dotyczące uzyskania wymaganych zgód administracyjnych związanych z doprowadzeniem połączenia kolejowego do portu. W tej kwestii Spółka Kędzierzyn Koźle Terminale prowadzi rozmowy z PKP S.A. oraz PKP PLK (właścicielem terenów i infrastruktury kolejowej). Obecnie trwają negocjacje dotyczące kształtu umowy, podziału praw oraz odbudowy potrzebnej infrastruktury.

3. Który etap inwestycji jest obecnie realizowany w kozielskim Porcie?
Spółka Kędzierzyn Koźle Terminale obecnie realizuje budowę Terminala Płynnych Produktów Masowych, który jest pierwszym etapem rewitalizacji Portu Kędzierzyn-Koźle.

Panie redaktorze, w zakresie Pana prośby dotyczącej umożliwienia wykonania zdjęć z realizacji inwestycji informuję, że ze względu na intensywne prace budowlane aktualnie nie jest to możliwe ze względy na obowiązujące przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy.

Z wyrazami szacunku….. i brak podpisu.

Tymczasem redakcja www.ngopole.pl 23 stycznia br., zadała kilka pytań także pani prezydent Sabinie Nowosielskiej. Czekamy na odpowiedzi. Jeżeli chodzi o doprowadzenie linii kolejowej to przypomina mi się spotkanie przedstawicieli spółki KKTerminale z mieszkańcami Kłodnicy w dniu 26 czerwca 2017 r., na którym również mówili, że trwają rozmowy z PKP. Czyli postępu w tej materii nie ma? Także strona internetowa spółki KKTerminale ciągle jest w budowie. O słynne „odwierty” już nie pytaliśmy. A miało być wszystko transparentne i jawne.

Wiktor Sobierajski, foto: internet

Komentarze są zamknięte