Maraton Odrzański powróci 28 października 2018! Grażyna Syrek ambasadorem.

Zastępca Naczelnego

W Kędzierzynie-Koźlu powstało Odrzańskie Konsorpcjum, którego głównym celem jest organizacja imprez sportowych na terenie miasta. Imprezą docelową jest reaktywowany po 18. latach Maraton Odrzański, który odbędzie się w niedzielę 28 października 2018 r.  Liderem konsorpcjum jest jest znany kędzierzyńsko-kozielski biznesman oraz miłośnik kolarstwa Piotr Ruczka.

Ambasadorem Maratonu Odrzańskiego została urodzona w Kędzierzynie-Koźlu znakomita biegaczka, podopieczna

Grażyna
Syrek ciągle w znakomitej formie.

Janusza Bułkowskiego Grażyna Syrek. W wieku 15 lat rozpoczęła swoją wielką przygodę z bieganiem, która trwa do dziś. Pierwsze sportowe kroki stawiała w swoim rodzinnym mieście Kędzierzynie-Koźlu pod okiem trenera Jana Bułkowskiego, a później przyszedł czas studiów na krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego. W tym okresie zdobywała wiedzę z zakresu fizjologii i motoryki, niejednokrotnie weryfikując teorie na własnym organizmie. Prawdziwe wyczynowe bieganie zaczęło się nieco później, w Poznaniu. Przyszła pora na jej pierwszy maraton, który wygrała zdobywając mistrzostwo Polski. Była to wielka radość i mobilizacja do dalszej pracy. Następnie padały kolejne rekordy, a po uzyskaniu kwalifikacji, pojechała na Igrzyska Olimpijskie do Aten. To były niezapomniane chwile biegowego życia.

Po zakończeniu kariery sportowej pasja i doświadczenie zostało, dlatego od kilku lat otacza swoją opieką amatorów biegania i czuwa nad ich stałym rozwojem. Największą radość sprawia jej pomoc w realizacji ich biegowych marzeń.

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, trener II klasy sportowej lekkiej atletyki, olimpijka z Aten, wielokrotna mistrzyni Polski w biegach na dystansach od 5 000 m do maratonu w latach 2000-2006 z rekordem w maratonie 02:26:22 !!! To nie jedyne sukces urodzonej w Kędzierzynie-Koźlu biegaczki. Do dzisiaj jest ona posiadaczką rekordu trasy w prestiżowym maratonie w Dębnie.

Warto dodać, że Grażyna Syrek będzie gościem honorowym Minimaratonu Odrzańskiego, który planowany jest na 2 kwietnia 2018 roku.

źródło: maratonodrzanski.pl

oprac. Wiktor Sobierajski

Komentarze są zamknięte