Kędzierzyn-Koźle: Komisja Rewizyjna Rady Miasta spacyfikowana i ubezwłasnowolniona. Senator Peczkis zgłasza inwestycję rozbudowy Jana Pawła II-go do prokuratury

Zastępca Naczelnego

Stało się to co przewidywaliśmy od dawna. Do Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Kędzierzyn-Koźle dołączył szósty członek. I to z grupy radnych utożsamiających się z polityką obecnej prezydent Sabiny Nowosielskiej ( popieranej przez PO).Podczas wtorkowych obrad tego gremium, które zajmowało się między innymi protokołem kontrolnym zespołu, który badał inwestycję rozbudowy i remontu alei Jana Pawła II-go – etap II, przy głosowaniu na temat zasadności uwag komisji, padł oczekiwany remis 3:3. Protokołu nie podpisał Michał Nowak (PO)
Ciekawym poglądem na zrealizowaną inwestycję „popisał się” też wiceprezydent Artur Maruszczak (PO), który stwierdził beztrosko, że projekt budowlany to jedno, a to co zostanie wybudowane, to zupełnie inna sprawa, a tymi pięcioma centymetrami asfaltu nie ma się co przejmować.

Ciekawostką jest też fakt, że wsparcia swoim kolegom z Komisji Rewizyjnej udzieliły radne Dorota Zasłonka (PO) i Ewa Czubek (PO). Zwłaszcza pani Ewa brylowała w dyskusji.

Refleksem wykazał się za to senator RP Grzegorz Peczkis, który sprawę nieprawidłowości w realizacji inwestycji rozbudowy alei Jana Pawła II zgłosił do zbadania przez Prokuraturę Rejonową w Kędzierzynie-Koźlu.

Tekst i foto: Wiktor Sobierajski

Komentarze są zamknięte