Kędzierzyn-Koźle: Sabina Nowosielska i część jej aparatu urzędniczego, nie wie co to znaczy „niezwłocznie”

Zastępca Naczelnego1

Oj nie tak wyobrażaliśmy sobie współpracę ze służbami prasowymi prezydenty Sabiny Nowosielskiej. 10 stycznia zapytaliśmy Jarosława Jurkowskiego rzecznika prasowego urzędu miasta Kędzierzyna-Koźla lub Mateusza Gajewskiego, jego podwładnego z wydziału, o załącznik nr 1 do protokołu odbioru przebudowy i rozbudowy Alei Jana Pawła II w Kędzierzynie-Koźlu – zakres II. Nasza cierpliwość wystawiona została na próbę, chociaż ustawa o dostępie do informacji publicznej mówi jasno: informacja ma być udzielona niezwłocznie.To ten etap, po zakończeniu którego radny Ryszard Masalski, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Miasta, zrobił odwierty sprawdzające w asfalcie i okazało się, że centralna droga w mieście, wykonana została niezgodnie z wytycznymi projektowymi.

Wczoraj złożyliśmy wizytę w Wydziale Inwestycji Urzędu Miasta Kędzierzyna-Koźla, gdzie poprosiliśmy o ww. zalącznik. Po około 10 minutach udostępniono nam dokument, w którym czytamy, że usterki w przebudowie i rozbudowie Alei Jana Pawła II-go w K-K powinny być usunięte niezwłocznie, a obejmują następujący zakres prac:

 – poprawienie łączenia nawierzchni przy wjazdach z Al. Jana Pawła II na teren ZUS

 – usunięcie miejscowych zanieczyszczeńkostki chodnikowej po robotach asfaltowych

 – wykonanie fazowania krawędzi najazdowych krawężników skośnych przy wjeździe do bramy przy posesji Al. Jana Pawła II 26

 – przestawienie znaku zakazu wjazdu dla rowerów na prawą stronę ścieżki rowerowej w rejonie ronda – od strony ul.1 maja

 – poprawienie ustawienia 1 krawężnika drogowego w rejonie ronda.

W dokumencie zaznaczono, że usterki nie wpływają na możliwość uzytkowania obiektu a termin ich usunięcia określono na „niezwłocznie po wystąpieniu warunków atmosferycznych umożliwiających ich wykonanie”. Dodam, że protokół został spisany 28 listopada 2017 r, czyli blisko dwa miesiące temu. Prace te nie zostały oczywiście wykonane do dzisiaj, mimo że dogodne warunki atmosferyczne „wystąpiły”.

I na koniec taka dygresja. Jarosław Jurkowski powiedział mi w rozmowie telefonicznej, że w urzędzie pracownicy mają bardzo dużo pracy, on sam również. Nam z kolei wszędobylskie muchy mieszkające w każdym biurze UM Kędzierzyna – Koźla doniosły, że spora część pracowników z budynku przy ulicy Piramowicza 32, została zaprzągnięta do rozpoczętej już kampanii wyborczej cacycy Kędzierzyna-Koźla. Szanowna Pani Prezydent. Proponuję 9-cio miesięczny urlop przedwyborczy, płatny a później bezpłatny. Tak będzie uczciwiej.

 Wiktor Sobierajski

 1. Charlie
  | ID: f6039fc1 | #1

  Wszędobylskie muchy najchętniej siadają na … wiadomo czym, stąd zapewne ich obecność w tym artykule.
  Jakoś nie widzę w artykule wyjaśnienia terminu „bezzwłocznie”. Zbyt skomplikowane? Nawet muchy wiedzą, że:
  „… terminu „niezwłocznie” nie należy utożsamiać z terminem natychmiastowym, termin „niezwłocznie” oznacza bowiem termin realny, mający na względzie okoliczności miejsca i czasu, a także regulacje zawarte w art. 354 i art. 355 KC”.
  Poza tym kto tu mówi o uczciwości?
  pan Sobierajski niech sięgnie pamięcią do wydarzeń, które za sprawą jego „uczciwości” i „niedyspozycji” naraziły na straty firmy i instytucje z terenu Kędzierzyna-Koźla

Komentarze są zamknięte