Czy Patryk Jaki w kolejnej edycji WOŚP będzie biegał z puszką Owsiaka?

Zastępca Naczelnego2

Patryk Jaki na swoim profilu na Facebooku zwrócił się z propozycją do Jerzego Owsiaka. „Proszę mnie i grupę obywateli wpuścić do rozliczeń faktur z wszystkich pańskich spółek, zbiórek etc… Proponuje – jeśli się okaże, że jest wszystko ok, tak jak Pan mówi – przeproszę Pana publicznie za pytanie o rozliczenie i z Panem będę zbierał do puszek za rok. Zgoda?” – napisał wiceminister sprawiedliwości.W środowy wieczór Patryk Jaki opublikował na swoim Facebooku dwa wpisy dotyczące Jerzego Owsiaka i WOŚP. Wiceminister w pierwszym z nich pisze, że przez lata wspierał WOŚP, jednak przestał to robić, gdy dowiedział się, że Jerzy Owsiak nie rozlicza się z całej działalności i „nawet nie wykonuje wyroków sądów nakazujących mu pokazać wszystkie faktury”.

„A po drugie od kiedy p. Owsiak zaangażował sie w ruchy proaborcyjne, to od tej pory zamiast na WOŚP daje na organizacje charytatywne, które nie angażują sie w politykę. Mam takie prawo” – pisze Patryk Jaki. „Deklaruje: idę w przyszłym roku obok Owsiaka wspierać WOŚP jeśli pokaże wszystkie faktury swoich spółek – a nie te sprawozdania, kolorowanki i grafiki, którymi obraża moją inteligencje” – dodaje.

Wcześniej na Facebooku swoje słowa do Patryka Jakiego zaadresował Jerzy Owsiak. Lider WOŚP napisał, że na półkach ma mnóstwo segregatorów z prośbami od szpitali publicznych w sprawie sprzętu. „I Pan, Panie Jaki, mi pierdoły opowiadasz, że można ten sprzęt kupić z innych źródeł?” – napisał Owsiak i zapowiedział, że wyśle je wszystkie do Patryka Jakiego.

Po kilku godzinach na profilu wiceministra sprawiedliwości pojawił się kolejny wpis dotyczący Jerzego Owsiaka. Tym razem był on opatrzony zdjęciem lidera WOŚP z Hanną Gronkiewicz-Waltz i odnosił się do wpisu Jerzego Owsiaka.

„Po raz kolejny nie odpowiada Pan na prośby o rzetelne rozliczenie. Za to proponuje mi Pan wysłanie segregatorów z prośbą o pomoc. Jak Pan chce – to wyśle Panu w zamian segregatory z prośbami ludzi, którym życie zrujnowali i zniszczyli politycy, których Pan wspiera jak HGW. Politycy PO pozwolili na wyprowadzenie do różnych mafii środków kilka razy większych niż wszystkie Pana zbiórki. Politycy PO mogli to robić również dzięki Pana wsparciu – Panie Owsiak” – napisał Patryk Jaki.

Przypomnijmy, że cztery lata temu Piotr Wielgucki vel Matka Kurka, właściciel portalu www.kontrowersje.net, poprosił o to samo „Jurasa”. Sprawa zakończyła się w sądzie w Złotoryi i Legnicy, którą wygrał Piotr Wielgucki.

Polecamy także http://kontrowersje.net/kompendium_wielkiej_ciemy_13_groszy_do_puszki_24_fina_u_wo_p_i_portfela_jerzego_o

źródło: facebook

WuEs

  1. Leon
    | ID: 14df79d6 | #1

    Owsiak od wielu lat tworzy atmosferę wielkiego „dobroczynnego” wydarzenia… ale kiedy prosi się go o pokazanie rozliczenia finansowego… zaczyna się awantura. Oskarża wszystkich o złą wolę, nagonkę. To jest obrona przez atak. I tak co roku. Należy obnażyć te kombinacje i tajemnice WOŚP.

  2. Adam
    | ID: 58d6d923 | #2

    Czy prokuratura nie czyta portalu p. Piotra Wielguckiego vel. Matka Kurka? Czy wobec Owsiaka prokuratura, sądy i urzędy skarbowe stosują prawo dla równych i równiejszych? Czy mafijne wyprowadzanie pieniędzy z kasy WOŚP nie podlega penalizacji? Na te pytania nikt nie chce udzielić odpowiedzi. Co gorsze, w/w organy państwa nawet nie żądają odpowiedzi, a mafia żeruje na darczyńcach i obraża ich inteligencję.

Komentarze są zamknięte