Federacja Ruchów Kontroli Sądów promuje do KRS sędziego Mariusza Lewińskiego

Zastępca Naczelnego

Obecnie pojawiła się unikalna szansa wprowadzenia do kierownictwa wymiaru sprawiedliwości przedstawicieli środowisk patriotycznych. Pozwalamy sobie zaprezentować kandydaturę sędziego Mariusza LEWIŃSKIEGO do Krajowej Rady Sądownictwa.Jeżeli uznają Państwo, że warto poprzeć tego kandydata (wymagane jest 2 tysiące podpisów poparcia) to proszę o szerokie propagowanie do patriotów tej informacji oraz o udział w naszej kampanii na rzecz tego wyjątkowego kandydata. Nie chcielibyśmy by po raz kolejny „dobra zmiana” oznaczała promocję kandydatów „okragłostołowych” z Unii Wolności/PZPR itp. Najwyższy czas na promocję ludzi ideowych, konsekwentnych, świadomych czyli niezłomnych.

Wystarczy, że każdy świadomy sympatyk zbierze kilka podpisów!

Jeżeli znajdą Państwo również innych przyzwoitych kandydatów do KRS to jesteśmy otwarci na ich wsparcie.

/-/ Ireneusz Wolański
Federacja Ruchów Kontroli Sądów,
Stowarzyszenie Weteranów NIEZŁOMNI oraz
Miasteczko protestu „Uniewinnić Miernika – zamknąć Michnika”

SYLWETKA KANDYDATA DO KRAJOWEJ RADY SĄDOWNICTWA

Sędzia pułkownik Mariusz LEWIŃSKI. Urodził się 19 stycznia 1967 r. we Wrocławiu. Żona Urszula magister prawa. Syn Michał student informatyki.

Mariusz Lewiński w 1990 r. ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Po odbyciu przeszkolenia wojskowego odbył aplikację sędziowska w Sądzie Śląskiego Okręgu Wojskowego we Wrocławiu równolegle odbywając aplikację pozaetatową w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu, gdzie w 1992 r. zdał egzamin sędziowski. Od 1992 na stanowisku asesora w Sądzie Śląskiego Okręgu Wojskowego we Wrocławiu. W 1994 r. został powołany na stanowisko sędziego tego Sądu, a następnie sędziego w Wojskowym Sądzie Garnizonowym we Wrocławiu. Od 2004 r. pełnił służbę w Wojskowym Sądzie Garnizonowym w Krakowie, gdzie w okresie od 2004 do 2007 r. był Prezesem tego Sądu.

Płk Mariusz Lewiński wykrył wiele patologii w sądownictwie oraz prokuraturze wojskowej. Ujawnił dużą grupę dyspozycyjnych prokuratorów i sędziów komunistycznych ze stanu wojennego orzekających nadal w wymiarze sprawiedliwości III RP. Zawiadomił ponadto ministra Obrony Narodowej Tomasza Siemoniaka o licznych patologiach kryminalnych w sądownictwie wskazując np. na sędziego, który przywłaszczył sobie stopień oficerski i stanowisko sędziego nie spełniając ustawowych wymogów aby być oficerem i sędzią sądu wojskowego. Do dziś ten ,,przebieraniec” wydaje wyroki w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej!

W konsekwencji kierownictwo prokuratury wojskowej (rodem z PRL np. Krzysztof Parulski znany też z nieuczciwego tzw. śledztwa smoleńskiego), było osobiście zainteresowane dyskredytacją sędziego Mariusza Lewińskiego za ujawnione nieprawidłowości. Zamiast ścigać przestępców postawiono płk. M.Lewińskiemu fałszywe zarzuty spreparowane w prokuraturze wojskowej celem dyskredytacji uczciwego sędziego. Do skazania oczywiście nigdy nie doszło. Postępowania karne umorzono z uwagi na brak znamion przestępstwa i z uwagi na odstąpienie od oskarżenia. W prokuraturze wojskowej niszczono dowody z dokumentów wskazujące od samego początku, że żadnych przestępstw nie popełniono. Natomiast prokuratorzy wojskowi, sprawcy zniszczenia dokumentów nie ponieśli do dziś żadnych konsekwencji swojego postępowania.

Mimo licznych szykan Mariusz Lewiński pozostał nieugięty.

Aby uniemożliwić mu dalszą służbę w 2010 r. przeniesiono go w stan spoczynku. Sędzia M.Lewiński przez wiele lat musiał walczyć o dobre imię a przestępcy spokojnie przeszli na sowite emerytury.

Mariusz Lewiński przekazał listę prokuratorów i sędziów stanu wojennego do Centrum Ścigania Zbrodniarzy Komunistycznych i Faszystowskich utworzonego przez Marszałka Seniora Sejmu Kornela Morawieckiego, posła Andrzeja Melaka (Rodzina Katyńska) i Adama Słomkę ze stowarzyszenia weteranów KPN-Niezłomni.

CZYTAJ WIĘCEJ NA PORTALU http://www.kontrola-sadow.pl/

Kontakt z pełnomocnikiem kandydata tel. 601 64 60 80

Podpisy poparcia kandydata można doręczyć TYLKO do 24 stycznia 2018 na adres: Adam Słomka Centrum Ścigania Zbrodniarzy Komunistycznych i Faszystowskich – Fundacja Lex Nostra, 00-121 Warszawa, ul. Sienna 45/5 (czynne w godz.10.00-17.00) lub do naszych koordynatorów lokalnych.

Komentarze są zamknięte