Czy senator Stanisław Kogut zostanie zatrzymany? Syn już siedzi.

Zastępca Naczelnego

Prokuratura – jak wynika z informacji podanych przez portal wPolityce.pl – będzie dziś wnioskować o uchylenie immunitetu Stanisławowi Kogutowi. „CBA ma dysponować nagraniami i innymi dowodami, z których ma wprost wynikać, że prominentny senator PiS przyjmuje korzyści majątkowe” – czytamy.

CBA zatrzymało dziś pięć osób w związku z własnym śledztwem w sprawie pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe. W sprawie badany jest również wątek powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych. Wśród zatrzymanych jest wiceprezes zarządu małopolskiej fundacji Grzegorz K. – syn senatora PiS, Stanisława Koguta
W sprawie chodzi o zakup hotelu Cracovia przez inwestora z branży nieruchomości. Jeszcze niedawno Kogut komentował zatrzymanie swojego syna. – Każdy ma prawo przeszukać i przesłuchać. Ja nie wiem, o co chodzi. Mam zaufanie do wszystkich dzieci, nie tylko do syna. Nie podejrzewam go o jakieś przestępcze działania. Mam też zaufanie do działań CBA – mówił w rozmowie z RMF FM. W komentarzu dla Polskiej Agencji Prasowej mówi z kolei, że cała sprawa „to jest uderzenie we mnie”.

– To jest uderzenie we mnie, w senatora Koguta, nie kogo innego. Uderzenie w to, że tylu ludziom niepełnosprawnym się pomaga. Dla mnie to jest wstyd i hańba, nie będę tego komentował – powiedział senator Kogut. Jak dodał: „Zleciłem, żeby wszystkie dokumenty przekazano, my mamy wszystko idealnie czyste”.

PAP

Komentarze są zamknięte