Warszawa, Noakowskiego 16: urzędnicy zatrzymani. Hanna Gronkiewicz-Waltz nie stawi się przed komisją

Zastępca Naczelnego

Trzech urzędników miasta stołecznego Warszawy zostało zatrzymanych w poniedziałek ws. „dzikiej reprywatyzacji” – poinformowała Prokuratura Krajowa. To kolejne zatrzymania w tej sprawie.

Jak poinformowano, zatrzymania odbyły się na polecenie Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu. Wszyscy zatrzymani zamieszani są w przestępczą działalność dotyczącą reprywatyzacji warszawskich nieruchomości.

Są to Krzysztof R. – kierownik Działu Nieruchomości Dekretowych m. st. Warszawy w Wydziale Spraw Dekretowych i Związków Wyznaniowych Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m. st. Warszawy, Jacek W. – główny specjalista Pierwszego Działu Nieruchomości Dekretowych m. st. Warszawy w Wydziale Spraw Dekretowych i Związków Wyznaniowych Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m. st. Warszawy oraz Kamil D. – podinspektor Drugiego Działu Nieruchomości Dekretowych m. st. Warszawy w Wydziale Spraw Dekretowych i Związków Wyznaniowych Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m. st. Warszawy.

Po doprowadzeniu zatrzymanych do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu ogłoszone zostaną im zarzuty o charakterze korupcyjnym i zostaną oni przesłuchani w charakterze podejrzanych. Potem prokurator podejmie decyzje co do rodzaju zastosowania wobec nich środków zapobiegawczych. Trwają przeszukania w miejscach zamieszkania zatrzymanych.

Tuż przed rozpoczęciem obrad komisji weryfikacyjnej Hanna Gronkiewicz-Waltz na zwołanej konferecji po raz kolejny oświadczyła, że nie stawi się przed obliczem komisji weryfikacyjnej. Czy stawi się jej mąż?

 – Celem pani prezydent jest nie odpowiedzieć na żadne pytanie komisji. Jak państwo widzieli pani prezydent ucieka przed pytaniami nie tylko naszymi ale przede wszystkim pytaniami warszawiaków – powiedział przed rozpoczęciem dzisiejszego posiedzenia komisjio Patryk Jaki. – Mamy nowe dokumenty w sprawie reprywatyzacji. Na razie nie możemy ich pokazać, bo najpierw musimy przesłuchać świadków – dodał.

oprac. W.S

Komentarze są zamknięte