Politechnika Opolska: rusza X edycja Dziecięcej Politechniki Opolskiej.

Zastępca Naczelnego

Z wielką radością i dumą informujemy, że już niedługo startujemy z kolejną edycją Dziecięcej Politechniki Opolskiej. W roku 800-lecia miasta i rok po jubileuszu 50-lecia uczelni przyszedł czas na nasz mały jubileusz – X edycja Dziecięcej Politechniki Opolskiej.

Bardzo się cieszymy, że nasza inicjatywa spotkała się z tak dużym zainteresowaniem i sympatią.

Powstają nowe tego typu inicjatywy a nasze zajęcia cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem i rokrocznie nie mamy problemu z zapełnieniem sal wykładowych. Mamy niestety problem z tym, że dużej części z Was, około ¼ , musimy odmawiać z powodu braku miejsc.

Nie będziemy odsłaniać wszystkich atrakcji, które planujemy na ten rok ale możemy zdradzić, że planujemy rozpocząć i zakończyć tę edycję nieco inaczej. :)

Zapamiętajcie lub zapiszcie : 4.10.2017 godz. 8.00 rusza elektroniczna rekrutacja na zajęcia w roku akademickim 2017/2018. Szczegóły oraz regulamin znajdziecie na naszej stronie.

Dziecięca Politechnika Opolska

Pierwszy Uniwersytet Dziecięcy powstał w Tybindze w 2002 roku i od tego czasu wiele uczelni otworzyło się dla małych słuchaczy. W Polsce: w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Poznaniu, a od kilku lat również w Opolu dzieci mogą pogłębiać swoją pasję poznawczą.

W 2017 roku zakończono dziewiątą edycję Dziecięcej Politechniki Opolskiej. Od początku jej istnienia tę „uczelnię dla młodych studentów” ukończyło już ponad 3000 absolwentów.

Każda edycja to nowe tematy wykładów, ciekawe prezentacje, inspirujące konkursy oraz akcje społeczne. Studenci Dziecięcej Politechniki Opolskiej otrzymują indeksy, a w nich zaliczenia wykładów. Absolwenci DPO uzyskują na zakończenie cyklu wykładów pamiątkowy biret oraz dyplom. 

Wykłady z zakresu badań i zainteresowań wykładowców odbywają się w soboty raz w miesiącu. Zajęcia są specjalnie przygotowane dla młodego (bardzo młodego) audytorium w salach dydaktycznych Politechniki Opolskiej. Ze względu na wiek słuchaczy (9-12 lat) czas zajęć przewidziany jest na ok. 45 min. W trakcie wykładów Rodzice i Opiekunowie mogą śledzić wykład w sąsiednich salach.

Serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach Dziecięcej Politechniki Opolskiej.

oprac. WuEs

Komentarze są zamknięte